Milas’ta çek senet zanlıları adliyeye sevk edildi

Toplam 5 ilde gerçekleştirilen Bahar Temizliği Operasyonu kapsamında Milas’ta çeşitli suç unsurları ve milyonlarca liralık senetlerle yakalanan 7 zanlı,  ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.20200319_adliye_manset.jpg

Muğla KOM Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Muğla merkezli olmak üzere İstanbul, İzmir, Aydın, Denizli’de eş zamanlı 3 ayrı operasyon düzenledi.

Bahar Temizliği isimi verilen operasyon kapsamında Muğla’nın Milas, Bodrum ve Yatağan ilçelerinde de belirlenen adreslere baskın düzenlendi.

27 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda; 4 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet pompalı tüfek, 3 adet kurusıkı tabanca, 159 adet fişek,2.64 gram esrar,1.50 gram metamfetaminin yanı sıra 8 adet tefe borcu defteri ile milyonlarca liralık çok sayıda senet ele geçirildi.

Operasyon kapsamında Milas’ta yakalanan toplam 7 zanlı, ifade ve sorgu işlemlerinin ardından, suç işlemek amacıyla örgüt kurmave örgütlü olarak tefecilik, yağma, nitelikli dolandırıcılık, şantaj, tehdit suçlamalarıyla Milas Adliyesi’ne sevk edildi.

Related Articles

d1391c5b14123.gif