Suç unsurları ve milyonlarca liralık senetle yakalandılar

Muğla KOM Şube Müdürlüğü koordinesinde Milas, Bodrum ve Yatağan’ın yanı sıra Muğla merkezli toplam 5 ilde gerçekleştirilen Bahar Temizliği Operasyonu’nda; çeşitli suç unsurları ve milyonlarca liralık senetle yakalanan toplam 27 şüpheli gözaltına alındı.20200317_senet_manset.jpg

Muğla KOM Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Muğla merkezli olmak üzere İstanbul, İzmir, Aydın, Denizli’de eş zamanlı 3 ayrı operasyon düzenledi.

Bahar Temizliği isimi verilen operasyon kapsamında Muğla’nın Milas, Bodrum ve Yatağan ilçelerinde de belirlenen adreslere baskın düzenlendi.

ÖZEL KASALARDA MİLYONLARCA LİRALIK SENET ELE GEÇİRİLDİ

27 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda; 4 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet pompalı tüfek, 3 adet kurusıkı tabanca, 159 adet fişek,2.64 gram esrar,1.50 gram metamfetaminin yanı sıra 8 adet tefe borcu defteri ile milyonlarca liralık çok sayıda senet ele geçirildi.

Şüphelilerin ifade ve sorgu işlemlerinin ardından, suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve örgütlü olarak tefecilik, yağma, nitelikli dolandırıcılık, şantaj, tehdit suçlamalarıyla adli makamlara sevk edileceği öğrenildi. 

Related Articles

d1391c5b14123.gif