Sahalara dönüş tarihi belli oldu

20200509_huseyin_1207d.jpg

Dünyayı ve Ülkemizi etkisi altına alan Corana Covit 19 isimli virüs nedeniyle 15 Mart tarihinde seyircisi olarak oynanan ve 19 Mart tarihinden itibaren ertelenen ülkemizdeki futbol lig karşılaşmalarının yeni seyir tarihi belli oldu.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile Futbol Federasyonu geçtiğimiz hafta içersinde yapılan toplantı sonrasında Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklama ile Süper Lig,1-2-3 ve Bölgesel Lig Futbol Maçlarının başlama tarihi olarak 13-14 Haziran’ı gösterdi.

Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulunun futbol maçlarının yeniden başlaması ile ilgili topu attıkları Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada futbol karşılaşmalarının hangi şartlarda ve ne şekilde oynanacağı konusunda Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığından öneri ve görüşlerin alınacağını vurgulayarak konu ile ilgili yeni bilgilerin en kısa sürede futbol kulüplerine duyurulacağını söyledi.

Süper Amatör Küme Maçları Oynanabilecek mi?

Futbol Federasyonun yaptığı açıklama doğrultusunda 13-14 Haziran tarihlerinde oynanmaya başlayacak olan Futbol Ligleri sonrasında gözler Muğla Süper Amatör Ligine çevrildi.

Muğla Süper Amatör Küme Liginde maçlar son olarak14-15 Mart tarihlerinde seyircisi olarak oynatılmıştı.

21-22 Mart tarihlerinde oynanacak olan lig karşılaşmaları ise virüs nedeniyle ertelenmişti.

Son 3 hafta Maçları..

Konu ile ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top Türkiye Futbol Federasyonun Futbol Liglerinin başlamasıyla ilgili olarak aldığı kararları uygulayacaklarını belirterek açıklanan futbol liglerinin dışında Süper Amatör Küme Ligi ile ilgili herhangi bir açıklamanın henüz yapılmadığını vurguladı.

Gelecek günlerde Süper Amatör Küme Ligi ile ilgili kendilerine ulaşan yeni bilgileri Muğla’da ki Süper Amatör Küme Ligi kulüplerine ulaştıracaklarını belirten Başkan Mehmet Top şuan için beklemede olduklarını söyledi.

Muğla Süper Amatör Küme Liginde bitime son 3 hafta kala ertelenen lig maçlarının kaderi önümüzdeki günlere kalmış gibi görülüyor…

Related Articles

d1391c5b14123.gif