Kovid-19’a karşı 4 yeni tedbir alındı

Türkiye'de koronavirüs salgınını önlemek amacıyla 4 yeni tedbir alındığını duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 30 büyükşehir ile Zonguldak’a araç giriş/çıkışının yasaklandığını, 20 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı getirildiğini, toplu alanlarda maske takılması zorunluluğu olacağını ve 3 adım mesafe kuralına uymayana cezai işlem uygulanacağını açıkladı.

 20200403_salgin_yeni_tedbir_manset.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Bilim Kurulu Toplantısı ardından yaptığı açıklamaların sonrasında, koronavirüs salgınını önlemek amacıyla alınan 4 yeni tedbiri duyurdu.

UYMAYANLARI ADLİ VE İDARİ CEZALAR BEKLİYOR!

20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldiğini ve 31 şehre giriş çıkışın yasaklandığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal mesafeye en az üç adım olarak riayet edilmesi gerektiğini söyledi.

“İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır.” diyerek vatandaşları uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan,  herkesin koronavirüsle mücadele konusunda sorumlu olduğunu belirtti.

Koronavirüs salgınını önlemek amacıyla alınan yeni tedbirler:

*30 büyük şehrimizle Zonguldak'ta başlatacağımız araç giriş çıkışı yasağını ilk etapta 15 gün süreyle uygulayacağız.

*Ülkemizin tamamında 20 yaş altı, 1 Ocak 2000 ve üzeri doğumlular için de sokağa çıkma yasağı getiriyoruz.

*Yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacak.

*En az 3 adım mesafe kuralına uymayana ceza verilecek.

Related Articles