Okullara verilen ara uzatıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların 30 Nisan tarihine kadar tatil edildiğini duyuran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Uzaktan eğitim süreci devam edecek. Her türlü senaryoya hazırız.” diye konuştu. Bakan Koca ise gençlere seslenerek, Belki hasta olmuyorsunuz ama taşıyıcı oluyorsunuz. Hastalığa hatta daha büyük acılara aracılık etmeyin.” dedi.

20200325_zil_manset.jpg

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile birlikte basın açıklamasında bulundu.

Yeni tip korona virüsün (Covid-19) eğitim üzerindeki etkilerini ve alınan önlemler hakkında konuşan Bakan Selçuk, okullara verilen aranın uzatıldığını ve uzaktan eğitim sürecinin 30 Nisan’a kadar devam edeceğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da koronavirüs salgının ciddiyetinden bahsederek önemli uyarılarda bulundu.

“Gaziantep, Erzurum, Konya, İzmir, Kahramanmaraş, Eskişehir, Edirne, Sinop... aziz milletim şehir şehir ev ev Türkiye... Bu virüs dünyayı tehdit ediyor. Bu hastalığa karşı elimizde güçlü bir koz var. O da yakalanmamak. Corona virüs karşısında ise biz irade sahibiyiz. Dışarı çıkıp çıkmamak konusunda irade sahibiyiz.” diye konuşan Bakan Koca, koronavirüs vakalarıyla ilgili bilgilerin dijital ortamda verileceğini ifade etti.

BÜYÜK ACILARA ARACILIK ETMEYİN!

Özellikle gençlerin salgındaki rolüne dikkat çeken Bakan Koca, evde kal çağrısını yineleyerek şunları kaydetti:

“Sevgili gençler risk altına giriyorsunuz. Belki hasta olmuyorsunuz ama taşıyıcı oluyorsunuz. Hastalığa hatta daha büyük acılara aracılık etmeyin. Yaşı büyük olanlara ise, virüs yaş ayırımı yapmıyor. Dikkatli olmalısınız. Sosyal hayatını asgari düzeye indirmelisiniz. Telefon sohbetlerinizi daha uzun tutabilirsiniz. Çocuklarımız için ise artık oyunları evde oynuyoruz, dışarı çıkmak yok. Bir misafir gelirse sarılmak yok!”

Related Articles

d1391c5b14123.gif