Amigo Şeker tüm müsabakalardan yasaklandı

Yeni Milasspor’un amigosu “Şeker” lakaplı İbrahim Alır’a, Dalaman Belediyespor maçının ardından tüm müsabakalara katılmama cezası verildi.
20200226_amigo_manset.jpg

Yeni Milasspor’un Milas Şehit Metin Özcan Stadyumu’nda Dalaman Belediyespor ile oynadığı maç,3-2 Dalaman Belediyespor’un üstünlüğü ile tamamlandı. Gergin dakikaların yaşandığı maçın ardından, Yeni Milasspor taraftarlarının “Şeker” lakaplı amigosu İbrahim Alır hakkında, 6222 Sayılı Sporda Şiddetin Önlenmesi Dair Kanun kapsamında soruşturma açıldı. Sahaya davul tokmağı atmakla suçlanan Alır’a, tüm müsabakalardan men cezası verildi.

Sosyal medya hesabından ceza kararına tepki gösteren Alır, “Milasspor taraftarının sesini kesme, yok etme operasyonlarına devam ediliyor. Pazar günü DalamanBldyspor maçından sonra yaşanılan olayda saha içindeki futbolcular birbirine girmiş taraftar mağlubiyete öfkeli…Ben elimdeki davul tokmağını böyle mağlubiyet olmaz olsun diyerek saha içine değil, komisere değil, hakemlere değil sağ tarafa tribüne fırlattım. Koltuktan sekip saha içine düştü. Polisin elindeki görüntülerde bu şekilde saha içine kasten atılan bir şey yok. Mevzu tokmak olunca olay ondan sonra başladı. Meşhur tokmağı eline alan saha içindeki güvenlikten sorumlu komiser ağabeyimiz, seyirciye dönerek küfür etti.  Bu davranışa herkes tepki verdi, tartışmaya sebep oldu. Taraftar sağduyulu davrandı olayları büyütmeden dağıldı. Salı günü pazar olmasına rağmen pazardan ifade için emniyete götürüldüm. 6222’den tüm müsabakalardan yasaklandım. Her hafta emniyete imzaya gideceğime idari para cezasına çarptırılmışım. Herkes muradına erdi. Amaç gerekçe Milassporumuzu bitirmek, düşürmek, taraftarı yok etmek için her yola hep beraber başladılar.” diye konuştu.

Related Articles

d1391c5b14123.gif