Başkan Tokat mahalle ziyaretlerini sürdürüyor

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, kırsal mahallelerde yürütülen çalışmaları yerinde incelemeye devam ediyor.

20200227_yasyer_bogazici_ilk.jpg

Başkan Yardımcıları Mehmet Çayırlı, Hüseyin Çöllüoğlu, Meclis üyeleri ve Belediye birim müdürleri ile Yaşyer ve Boğaziçi mahallelerinde yürütülen çalışmaları inceleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, mahalle sakinleri ile de bir araya gelerek yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

Bana güvenenleri mahcup etmem

Yaşyer Mahallesi’nde yapımı yürütülen pazar yeri ve aynı zamanda düğün alanı olarak ta kullanılacak alanı inceleyen Başkan Tokat daha sonra mahalle sakinleriyle sohbet etti.

“Bana güvenenleri asla mahcup etmem” diyerek sözlerine başlayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; “Yaşyer Mahallemizin bize olan sevgisi ve sıcak davranışından son derece memnunum. Bir birimize güvendiğimiz sürece yapılmayacak hiçbir iş yok. Şu anda mahallemize bir kapalı pazar yeri kazandırıyoruz. Bu alanı aynı zamanda vatandaşlarımız düğün, nişan gibi organizasyonlarında da kullanacak. Ayrıca mahalle içi yollarımızın yapımına da önümüzdeki günlerde başlıyoruz. Muhtarımız sık sık bizi ziyaret edip, mahallesinde yapılması gerekenleri aktarıyor. Bizler de bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sizler, bize güvendiğiniz sürece bu güveni boşa çıkartmam” dedi.

Başkan Tokat’ın ardından söz alan Yaşyer Mahalle Muhtarı Celil Kıran; “Şahsım ve mahalle halkım adına yapılan çalışmalar için Başkanımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde mahallemizde diğer çalışmalar da başlayacak “dedi.

Boğaziçi Mahallesi yaz sezonuna hazırlanıyor

Yaşyer Mahallesi’nin ardından Boğaziçi Mahallesi’ne gelen Başkan Tokat ve ekibi, burada da bir takım incelemelerde bulundu. Boğaziçi Mahalle Muhtarı Ferhat Karakoyun ile bölgeyi gezerek, yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi aktaran Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; “Boğaziçi Mahallemiz bizim için çok önemli. Yaz aylarında yerli ve yabancı birçok turisttin uğrak yeri. Bizler de mahallemizi yaz sezonuna hazırlamak için çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz” dedi.

Mevcut sahil yolunda iyileştirme çalışmaları yapacaklarını belirten Başkan Tokat; “Tatil sitelerinin kamuya terk ettikleri yeşil alanları düzenleyerek, park ve mesire alanları oluşturacağız. Mevcut plajları düzenleyip, uygun yerlere de yeni halk plajları yapmayı planlıyoruz. Ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz de Boğaziçi Mahallemizde kapsamlı ot biçme, budama ve peyzaj çalışması yürütecek. En kısa sürede Boğaziçi Mahallemizi sezona hazırlayacağız” dedi.

Başkan Tokat ve ekibi, inceleme gezisinin ardından bölgeden ayrıldı.

20200227_yasyer_bogazici6.jpg

20200227_yasyer_bogazici4.jpg

20200227_yasyer_bogazici3.jpg

20200227_yasyer_bogazici2.jpg

20200227_yasyer_bogazici.jpg

20200227_yasyer_bogazici5.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif