BUDAMA ÇALIŞMASI AMBULANSI VE HASTAYI ZORA SOKTU

Yazı boyutu:
eskiweb/budama-calismasi-amb-9432df6b583749ebdcc1.jpg

Milas’ta Atatürk Bulvarı’nda ağaç budaması çalışması sırasında yoldan alınmayan ağaç dalları, hastaneye hasta taşıyan bir ambulansa zor anlar yaşattı. Trafik sıkışıklığıyla da karşı karşıya kalan ambulans, hastayı güçlükle hastaneye ulaştırdı.

İlçenin ana arterlerinden biri olan Atatürk Bulvarı’nda, belediye ekipleri tarafından yürütülen budama çalışması devam ediyor. Ekiplerin çalışması sonucu kesilen dalların yoldan alınmaması, zamanla yarışarak hasta taşıyan bir ambulansı zora soktu.

Trafik sıkışıklığı sebebiyle de güçlük yaşayan ambulans, hastayı Özel İzan Sağlık Hastanesi’ne ulaştırabilmek için dalların üzerinden geçmek zorunda kaldı. Hastanın tedavisinin sürdüğü öğrenilirken, duruma tepki gösteren hasta yakınları, “Zor şartlarda hastaneye ulaştırılmaya çalışılan hastaların ve yaralıların hayatını tehlikeye düşüren durumlara karşı hepimizin elini vicdanına koyarak duyarlı olması gerekiyor.” diye konuştu.

Budama çalışmasının acil durumlarda hayati önem taşıyan yolun kapanmasına neden olmadan gerçekleştirilmesi istendi.

Öte yandan, bulvardaki ağaçların olumsuz hava koşullarında tehlike yarattığı gerekçesiyle yapılan budalama çalışması, ilçedeki vatandaşlar tarafından “ağaç kıyımı” olarak nitelendiriliyor. Budama çalışmasını eleştiren vatandaşlar, ağaçların neredeyse tamamıyla budanmasının ağaçlara zarar verdiğini savunuyor.  

Related Articles