Cinsel istismar zanlılarından 2’si Milas’tan

Küçük yaştaki kız çocuklarının cinsel istismarı, çocuklara uyuşturucu ve uyarıcı madde içirilmesi ve teşvik edilmesi" suçlamasıyla ilgili olarak gözaltına alınan 15 kişi adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şahıslardan 2’sinin Milas’ta ikamet ettiği öğrenildi.

20200619_cinsel_istismar_b1207.jpg

Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, Cumhuriyet Başsavcılığı'nın verdiği kararla, evlerinden kaçan 3 kız çocuğunu tuzağa düşürerek cinsel istismardan uyuşturucuya kadar iğrenç eylemlerle mağdur ettikleri iddiası ile operasyon düzenlendi. 17 Haziran 2020 Çarşamba günü sabah saatlerinde gerçekleştirilen eş zamanlı olarak operasyonda mağdurlar S.Ü., İ.Ö., İ.B. isimli evden kaçan 12, 13 ve 14 yaşlarındaki 3 kız çocuğunun verdiği ifadeler, fotoğraflı teşhisler, telefon incelemeleri, araştırma ve soruşturmalar ile istihbari çalışmalar neticesinde; cinsel istismar, çocuklara uyuşturucu ve uyarıcı madde içirilmesi ve teşvik edilmesi suçlamasıyla; Bodrum ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen (9) şüpheli şahıs, Milas ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen (2) şüpheli şahıs, Ortaca ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen (2) şüpheli şahıs, Dalaman ilçesinde ikamet ettikleri tespit edilen (2) şüpheli şahıs olmak üzere toplam (15) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan 15 şahıs Jandarma'daki işlemlerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri arasında adli makamların karşısına çıkarıldı. Şahısların adliyedeki işlemleri devam ediyor.

Adreslerinde tespit edilemeyen 5 şüpheli şahsın yakalanması için çalışmalara devam edildiği öğrenildi. Muğla ili dışında ikamet ettikleri tespit edilen 7 şüpheli şahıs ile ilgili olarak yakalanmaları ve ifadeleri alınmak maksadıyla Bodrum C. Başsavcılığınca ilgili birimlere talimat yazıldığı da edinilen bilgiler arasında.

Kaynak KentTV

Related Articles