Çocuk dilencilere artık biri dur desin…

Milas’ta küçük yaşta dilendirilen çocukların görüntüleri büyük tepki çekti. Küçük yaşta dilendirilen çocukları gören vatandaşlar; “Küçük çocuklar üzerinden maddi kazanç elde etmeye devam eden ebeveynler hakkında yasal işlem uygulanmalı” dediler.

20200623_dilenciilk_39686.jpg

Milas’a şehir dışından gelip vatandaşların manevi duygularını sömüren dilenciler hem kendi hayatlarını hem de karayolunda seyir halinde olan araç sürücülerinin hayatlarını tehlikeye atmaya devam ediyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Milas-Bodrum karayolundaki Avşar Kavşağı’nda gruplar halinde araçlar arasında gezen dilenciler arasında yer alan küçük yaştaki dilenci çocukların görüntüleri büyük tepki çekti. Küçük yaştaki çocukların dilendiğini gören vatandaşlar, yetkilileri göreve davet ederek, küçük çocukların dilencilik yapmasının engellenmesi gerektiğini ifade etti.

Çocukları dilendirerek istismar eden ebeveynlerinin cezalandırılması gerektiğini ifade eden vatandaşlar; “ Dilendirilerek suiistimal edilen bu çocuklar bir an önce sokaklardan alınmalı ve ailelerine idari işlem uygulanmalı. Minicik bebekler daha konuşmayı öğrenmeden yine çocuk yaştaki ablalarının kucağında el açmayı yani dilenmeyi öğreniyor. Oyun çağındaki bu küçük çocukların karayolunda dilendirilmesi hem insani hem de yasal olarak engellenmeli, gerekirse bu çocuklar ailelerinden alınarak devletin himayesine alınmalı. Yaşanabilecek bir kazada bunun vebalini kimse ödeyemez” diyerek yetkililerin çocuk dilencilerin önüne geçilmesi gerektiğini söylediler.

20200623_dilenci_2fa8e.jpg

20200623_dilenci4_57e26.jpg

20200623_dilenci3_552b1.jpg

20200623_dilenci2_152ae.jpg

Related Articles