Çukara düşen köpeği hayvansever kurtardı

Milas’a bağlı Ören Mahallesi’nde yaşayan hayvansever Meliha Tekin, alt yapı için kazılan ve rögar kapağı açık bırakılan çukura düşen yavru köpeği kurtardı.

20200529_yavrukopekilk_5577c.jpg

Olay Milas’ın Ören Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre hayvansever Meliha Tekin sabah saatlerinde manava giderken bir köpeğin havlama sesini duydu. Bunun üzerine çevrede araştırma yapan Tekin alt yapı için kazılan ve rögar kapağı açık bırakılan çukura bir yavru köpeğin düşerek mahsur kaldığını gördü. Meliha Tekin olayı itfaiye ekiplerine haber verdi. Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Milas Grup Amirliği Ören ekipleri olay yerine gelerek yavru köpeği kurtarmak için çalışma başlattı. İtfaiye ekibinin merdiveni rögara sığmayınca çevreden bulunan başka bir merdivenle çukura inen hayvan sever Meliha Tekin yavru köpeği mahsur kaldığı yerden çıkarmayı başardı.

Sosyal medya hesabından köpeğin kurtarılma anlarını paylaşarak açıklama yapan Hayvansever Meliha Tekin; “Bugün Milas Ören’de Telekom’un kapağı açık olan rögarına düşen yavruyu tesadüfen gördüm itfaiyeden yardım istedim. Sağ olsunlar Muğla İtfaiyenin Ören birimi hemen yardıma geldi. Rögar çok dar olduğu için itfaiye merdiveni sığmadığı için başka bir malzeme bulup girdik ve yavrucağı çıkardık. Yanında kardeşi de varmış, onları yakındaki Milas Belediyesi’ne ait birimdeki arkadaşlara emanet ettik. Umarım bir daha başlarına bir şey gelmez” dedi.

20200529_yavrukopek_08166.jpg

20200529_yavrukopek3_2b603.jpg

20200529_yavrukopek5_1c9f8.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif