DOĞA GÜZELLİĞİ KADERİNE TERK EDİLDİ…

Yazı boyutu:
eskiweb/doga-guzelligi-kader-2bd42d92f96caf043ec4.jpg

İlçemizin bir güzelliği daha kaderine terk edildi…

İlçemiz Milas tarihi güzellikleri kadar doğal güzellikleriyle de şanslı ilçelerden biri. İlçemize Bağlı Ekinanbarı Mahallesi’nde yer alan Suşi, doğal güzelliğiyle herkesi etkilerken, mahalle sakinleri ziyaretçilerin etrafa attığı atıklar yüzünden adeta çöplüğe dönmesinin üzüntüsünü yaşıyor.

Vatandaşların hoşça vakit geçireceği, ailesi, arkadaşlarıyla birlikte piknik yapacağı mesire alanlarının olmaması Milaslıların en çok dert yandığı konuların başında geliyor. Bu kadar doğa güzelliği olan bir bölgede mesire alanlarının olmaması, doğanın bizlere sunduğu Suşi gibi güzelliklerin göremezden gelinerek adeta yok edilmeye çalışılması ise ayrı bir sorun teşkil ediyor.

Ekinanbarı sakinleri doğa güzelliği ile insanları kendine hayran bırakan Suşi için belediye yetkililerin bir an önce önlem alarak çevre temizliği ve çevre düzenlemesinin yapılması gerektiğini vurgulayarak, Suşi’nin çok güzel bir mesire alanı olabileceğini belirttiler. Uygulanacak çalışmalarla Suşi’nin cennetten farksız olacağını söyleyen mahalle sakinleri; gürül gürül akan tertemiz ve buz gibi suyuyla Süşi, kaderine terk edilmiş durumda. Buraya gençler gelerek yedikleri, içtiklerini etrafa atıyorlar. Burası bir çöplüğe döndü. Oysaki Belediyemizin yapacağı bir çalışma ile burası çok güzel bir mesire alanına dönüşebilir. Milas’ta insanlar nefes alacak yer bulamıyorlar. Milas’a bu kadar yakın konumda olan doğa güzelliğinin belediye tarafından değerlendirilmemesi bizleri üzüyor. Ayrıca buradaki suyun birçok hastalığa iyi geldiği iddia ediliyor. Su analizi de yapılarak Suşi sağlık turizmi için de kullanılabilir” diyerek, Milas Belediyesi’nin Suşi için çalışma yapmasını beklediklerini belirttiler.

Related Articles