Ekinambarı İlkokul’unun tadilatı tamamlandı

TRT Belgesel ekibinin “Küçük Düşler Büyük İşler” ismiyle gerçekleştirdiği proje tamamlandı. Açılışı yapılan projenin Eylül ayında yayınlanması planlanıyor.

20200729_duslerilk_8cbf6.jpg

Yapımcılığını Bülent Turgut’un üstlendiği çalışmada, yönetmen koltuğunda Çetin Yılmaz oturuyor. Küçük Düşler Büyük İşler projesine, İç Mimar Ayşe Senem Göral ve Sanat Yönetmeni olarak Yeltan Korkutan sanatsal perspektifleriyle katkı sunuyor. Türkiye’nin birçok bölgesinde ilham veren hikayeleri izleyiciyle buluşturan ekip, Ekinanbarı’nda eski pilot Vecihi Hürkuş’un hikayesinden esinlenerek çalışmasını gerçekleştirdi.

“Herkese Teşekkür Ediyoruz”

Yaklaşık 3 günlük bir çalışmanın ardından yapımı tamamlanan okulun açılışına Milas Belediyesi Başkanvekili Ece Gülen Ozan, Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürü H. Arda Varol, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ve beraberindeki heyet katıldı. Açılıştan önce çalışma alanını gezen Başkanvekili Ece Gülen Ozan, projenin hem Milas’ın tanıtılması hem de çocuklar için çok önemli olduğunu vurguladı. Çalışma alanının gezilmesinde Ozan’a eşlik eden projenin yapımcısı Bülent Turgut; “Belediyemiz bizlere inşaat ve bahçe malzemeleri gibi birçok ihtiyaçta yardımcı oldu, teşekkür ediyoruz. Ama en önemli teşekkür, yapıma başladığımızdan beri bizi destekleyen Ekinanbarı halkınadır” dedi.

Program, çeşitli etkinliklerin yapılmasının ardından tamamlandı.

20200729_dusler2_44260.jpg

20200729_dusler1_e7681.jpg

20200729_dusler_188fb.jpg

Related Articles