EKMEK 1 LİRA 25 KURUŞ OLDU…

eskiweb/ekmek-1-lira-25-kuru-6746d03340f7a8f3a8a8.jpg

İlçemizde 1 liradan satılan 250 gram ekmeğin fiyatı değişti… Dünden itibaren ekmeğin yeni fiyatı 1 lira 25 kuruş oldu…

Uzunca bir süreden beri 1 liradan satılan ekmeğin fiyatına zam geldi. Fırıncıların üretim maliyetlerinin arttığını belirtmesi üzerine Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı tarafından ekmeğin fiyatı yeniden belirlendi. 250 gram ekmek dün itibariyle artık 1 lira 25 kuruştan satılıyor.

Bakan zam yok demişti…

2017 yılı Ocak ayından itibaren ekmeğe yapılan zamlarla ilgili açıklamalarda bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ekmek ve un fiyatlarında buğdaydan kaynaklanan herhangi bir zammı gerektirecek durumun söz konusu olmadığını, birilerinin buğdaya zam geldiği için ekmek zamlandı derse buna kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğini ifade etmişti.

Faruk Çelik, ekmeğin yılın bazı dönemlerinde gündeme taşındığını söyleyerek endişe edecek bir durumun olmadığını dile getirip, buğday üretiminin tüketimi çok rahat karşıladığını söyleyerek, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin Eylül ayının sonlarında başlattığı buğday satışlarını sürdürdüğünü, isteyenin şimdi gidip istediği kadar buğday alabileceğini ve fiyatlarda da geçen yıllara göre bir artışın olmadığını söyledi.

Durum böyleyken birilerinin çıkıp buğday fiyatı arttığı için ekmeğe zam yapıldı sözlerine itibar edilmemesi gerektiğini söyleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ekmek zammının buğday ile alakasının olmadığını söylemişti.

Related Articles