Genelgeye uymayan 4 kahvehaneye işlem başlatıldı

Milas’ta koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kapatma kararına uymadığı tespit edilen toplam 4 kahvehaneye idari ve adli işlem başlatıldı. 20200317_kahvehane.jpg

Türkiye’de görülen ve şuan itibariyle 1 kişinin ölümüne neden olan koronavirüs sebebiyle, geçtiğimiz günlerde önlem ve tedbirler artırılmıştı. İç İşleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine gönderilen genelgeyle; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durduruldu.

DEVRİYELER TARAFINDAN DENETLEME BAŞLATILDI

Milas’ta da genelge kapsamında kolluk kuvvetleri tarafından oluşturulan devriyeler, koronavirüsle mücadele amacıyla kapatma kararı alınan işletmeleri denetledi.

Denetleme kapsamında ilçedeki kırsal mahallelerde bulunan ve kapatma kararına uymadığı tespit edilen toplam 4 kahvehane işletmecisi hakkında yasal işlem başlatıldı. Bazı işletme sahiplerinin ise ifadesi alındı.

Toplum sağlığını tehdit eden koronavirüsle yayılımının önlenmesi amacıyla denetlemelerin aralıksız süreceği belirtilirken, vatandaşların da alınan tedbir ve önlemlere hassasiyetle uymaları istendi.

Related Articles

d1391c5b14123.gif