HASAN ÖZGEN BELGESEL FİLMİ İÇİN MİLAS’A GELİYOR

eskiweb/hasan-ozgen-belgesel-ea2d906a0d8d0593fdee.jpg

1947 yılında Milas’ta doğan, ağırlıklı olarak belgesel filmler üzerine çalışmalar yürüten, kameraman, görüntü yönetmeni, senarist ve yönetmen Hasan Özgen, oğlu Kurtuluş Özgen ile beraber çektiği “Aynı Evin Çocukları” adlı belgesel filmi gösterimi için Milas’a geliyor.

Milas Belediyesi’nin katkılarıyla 19 Eylül 2019 Perşembe günü Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde saat 20’de başlayacak “Aynı Evin Çocukları” belgeseli, 20. yüzyılın başlarında yaşanan ve siyasal tarihe Balkan göçleri ve Küçük Asya Felaketi olarak geçen olguların sessiz tanıklarının yaşadığı derin travmaları ele alıyor. ‘Bir evi terk etmek’ aslında neyi terk etmektir? Terk etmek zorunda kaldığımız şey, fiziki bir mekân mıdır sadece? Kimliğin, aidiyet ve ortak kültürlerin yeşerdiği habitattan vazgeçmek zorunda kalan insanların en az iki kuşağını derinden etkileyen bu olgu, belgeselin temel sorunsalını oluşturuyor.

Kameraman, görüntü yönetmeni, senarist ve yönetmen gibi birçok özelliği barındıran belgesel filmlerin usta ismi Milaslı Hasan Özgen’i,  doğduğu topraklarda ağırlamak son derece mutluluk duyacağını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Son çalışması Aynı Evin Çocukları adlı belgesel filmini hep birlikte izlemek için tüm vatandaşlarımızı 19 Eylül 20419 Perşembe günü Prof. Dr. Aşkıdil Akarca Sahnemize davet ediyorum” dedi.

Related Articles