Hayvan taklitleriyle köyün neşe kaynağı oldu

Milas’ta yaşadığı köyde birçok hayvanın kusursuz şekilde taklidini yapan Süleyman Yıldız, mahalleliyi ve yakınlarını güldürdüğü gibi taklitleriyle hayvanları bile şaşkına çeviriyor.

20200723_taklit_sesler_manset_20b86.jpg

Haberin Videosu İçin İkonu Tıklayabilirsiniz

TIKLAİZLE_-_Kopya_c43fd.png

Milas’a Yörük köylerinden olan Akkovanlık’ta yaşayan Süleyman Yıldız, ilginç yeteneği ile hem insanları hem de hayvanları şaşırtıyor. Dikkatle izlediği ve dinlediği hayvanların taklitlerini kusursuzca yapan Yıldız, çıkardığı seslerle insanları olduğu kadar hayvanları da şaşkına çeviriyor.

“Çocukluğumdan bu yana hayvanların taklitlerini yapıyorum. Taklitlerime birçok hayvan karşılık veriyor. Bu şekilde eğleniyorum.” diyen Yıldız, yakın çevresindekileri de taklitleriyle güldürdüğünü anlattı.

TAKLİT SESLERİ, GERÇEĞİNDEN AYIRT ETMEK MÜMKÜN DEĞİL

Eşek, horoz, köpek, buzağı, hindi, kurt başta olmak üzere pek çok hayvanın çıkardığı sesi taklit eden Yıldız’ın, taklitleriyle hayvanlarla adeta iletişim kurduğunu söyleyen mahalleli, “Bazen yoldan geçenleri, çıkardığı taklit seslerle kandırıyor. Sonra Süleyman ağabeyin gülüşüyle onun olduğunu anlıyoruz. Gerçek hayvan seslerinden ayırt etmek mümkün değil. Bu Allah vergisi bir yetenek. Bu taklitlere pek çok hayvan da karşılık veriyor. Çok garip bir durum.” diye konuştu.

Related Articles

d1391c5b14123.gif