KDV beyanname süreleri uzatıldı

Twitter hesabından açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 26 Mart’a kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi (KDV) beyanname verme ve ödeme zamanının 24 Nisan gün sonuna kadar uzatıldığını açıkladı.20200323_mali_manset.jpg

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından paylaşımda bulunarak koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemleri duyurdu.  

Vatandaşlardan gelen talep üzerine beyanname sürelerinde değişikliğe gidildiğini belirten Albayrak, açıklamasında şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda; 26 Mart 2020 tarihine kadar verilmesi gereken Katma Değer Vergisi beyanname verme ve ödeme süreleri 24 Nisan, 31 Mart’a kadar verilmesi gereken Ba-Bs formlarının verilme süresi de 30 Nisan gün sonuna kadar uzatılmıştır.”

20200323_mali_2.jpg

Muğla Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Servet Evran da bu değişiklik için talepte bulunduklarını hatırlattı. 120 bine yakın meslektaşlarının olduğunu ve ailelerde düşünüldüğünde bu sayının bir milyonu bulacağını kaydeden Evran, “Bu nedenle endişelenmiştik. Koronavirüs salgını sebebiyle, böyle bir erteleme talep ettik. Sonunda talebimiz karşılık buldu. Aslında, olması gereken oldu. Sayın Bakanımıza bizlerin sesini duyduğu için teşekkür ederiz.” diye konuştu.

KESİNTİ YAPILMAYACAK!

Bakan Albayrak, “.  “Ayrıca belediyelerin aylık vergi payı ödemelerinde borçlarına karşılık yapılan 3 milyar liralık 3 aylık (Nisan-Mayıs-Haziran) kesinti yapılmayacaktır. Böylece tüm belediyelere, koronavirüs ile mücadele kapsamında önemli bir kaynak sağlanmış olacak.” diyerek duyuruda bulundu.

Related Articles

d1391c5b14123.gif