Kilometrelerce araç kuyruğu oluştu

Milas’a bağlı Bafa Mahallesi’ndeki kontrol noktasında, Kovid-19 salgını önlemleri kapsamında başlatılan sağlık kontrolü uygulamasına 7/24 devam ediliyor. Öte yandan  uygulama sırasında drone ile görüntülenen uzun araç kuyruğu ise dikkat çekiyor. 

20200402_bafa_kontrol_manset.jpg

Milas’a bağlı Bafa Mahallesi’ndeki jandarma kontrol noktasında jandarma, polis ve sağlık ekipleri tarafından karayolundan geçen araçlardaki vatandaşlara sağlık kontrolü yapılıyor. Denetimler sırasında uzun araç kuyrukları drone ile görüntülenirken, sosyal mesafeyi koruyarak gerçekleştirilen uygulamada, il dışından gelen vatandaşlara 14 gün süre ile evde karantinada kalma sorunluluğu anlatılıyor.

Salgının yayılımının önlenmesi amacıyla evde kalmanın hayati önem taşıdığına vurgu yapılırken, tek tek ateşi ölçülen vatandaşlara Kovid-19 kapsamında alınan tedbir ve yasaklara uymaları uyarısında bulunuluyor.

Milas Emniyet Müdürü Erman Akkaya ve Milas İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan da Bafa’daki uygulama noktasında bulunarak vatandaşlara Kovid-19 salgını çerçevesinde uyarılarda bulunuyor ve görevli personelin çalışmasını denetliyor.

20200402_bafa_kontrol_3.jpg

20200402_bafa_kontrol_2.jpg

Related Articles