Kızılay’dan koronavirüs seferberliğine tam destek

Türk Kızılayı olarak koronavirüs mücadelesine tam destek verildiğinin altını çizen Türk Kızılay Milas Şube Başkanı Ayşegül Semerci Güneş, Vefa Sosyal Destek Grubu koordinesinde 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda kolisi dağıtımı yapıldığını duyurdu. 20200324_kizilay_manset.jpg

Türk Kızılay Milas Şube Başkanı Ayşegül Semerci Güneş, koronavirüs ile mücadele kapsamında Kızılay’ın etkin bir rol oynadığını belirterek, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Koronavirüs ile ilgili alınan tedbir, kısıtlama gibi kararlara uyulmasının önemine dikkat çeken Başkan Güneş, sosyal medyada koronavirüs ile mücadele noktasında Kızılay’ın pasif kaldığına yönelik paylaşımların gerçeği yansıtmadığına dikkat çekti.

Güneş, “Türk Kızılay’ı, ülke genelinde yurtlarda karantina altındaki vatandaşlarımızın yemek ihtiyacını karşılıyor. Aynı zamanda karantinadaki vatandaşlarımızın hijyen malzemeleri, maske ve eldiven ihtiyaçlarını da karşılıyor. Halkımızın bu asılsız iddialara itibar etmemesini rica ediyorum.” diye konuştu.

VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU İLE KOORDİNE HALİNDEYİZ

Milas’ta 65 yaş üzeri ihtiyaç sahibi vatandaşlara geçmişte olduğu gibi bugünde çeşitli yardımlarda bulunduklarını ifade eden Güneş, bu kez yardımların Vefa Sosyal Destek Grubu koordinesinde gerçekleştirildiğini belirterek, “Vefa Sosyal Destek Grubu’nda Kızılay olarak yerimizi aldık ve Milas Kaymakamımız Sayın Eren Arslan’ın talimatları doğrultusunda özveriyle çalışıyoruz. Ekiplerimiz, 65 yaş üzerindeki muhtaç yaşlılarımıza gıda kolilerini ulaştırıyor. Hijyen kitlerinin de gelmesiyle birlikte koronavirüs mücadelesini kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz.” dedi.  

Related Articles

d1391c5b14123.gif