Korku ve paniğe gerek yok

Yazı boyutu:

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nde bir kişide coronavirüs görüldü dedikoduları vatandaşların huzursuz olmasına ve paniğe neden oldu. Muğla Sağlık Müdürü İskender Gencer bir kez daha açıklama yaparak; “İlimizde şuan itibariyle olası veya kesin coronavirüs vakası yoktur” dedi.

20200208_corona_virus.jpg

 

Marmaris İlçemizden 06 Şubat 2020 tarihinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gelen, solunum sıkıntısı ve grip semptomları tespit edilen hasta ile ilgili 06 Şubat 2020 tarihinde basın bildirisi yapılmasına rağmen, sosyal medyada ve halk arasında asılsız haberler yayıldığı ve bu nedenle vatandaşlarımızın huzursuz olmasına ve paniğe neden olduğunun görülmesi üzerine Muğla Sağlık Müdürü İskender Gencer bir kez daha yazılı açıklama yaptı.
Muğla Sağlık Müdürü İskender Gencer tarafından yapılan açıklamada; “Basında yer alan ve halk arasında kaygıya neden olan hastadan alınan numuneler sonucu coronavirüs hastalığı olmadığı teyit edilmiştir. Ayrıca başka coronavirüs vakaları olduğu iddialarına da halkımızın itibar etmemesi gerekmektedir. İlimizde şuan itibariyle olası veya kesin coronavirüs vakası yoktur. Ayrıca Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizdeki tüm grip ve grip benzeri vakalar Halk Sağlığı Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Birimi tarafından yakından takip edilmekte ve Sağlık Bakanlığımız ile her türlü iletişim sağlanmakta olup koordine hareket edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Related Articles