Milas Adliyesi’nde Covid-19 önlemleri alındı

Milas Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Yapar, Covid-19 salgını sebebiyle Milas Adliyesi’nde ve ek hizmet binasında detaylı temizlik çalışması gerçekleştirildiğini ve bir dizi önlem alındığını duyurdu.

20200403_adliye_temizlik.jpg

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi  ile ilgili kurum ve kuruluşlar gerekli önlemleri bir bir alarak salgının yayılımını engellemeye çalışıyor. Milas Adliyesi’nde ve ek hizmet binasında da Covid-19 salgınına karşı bir dizi önlem alındı.

Alınan tedbirler hakkında kamuoyunu bilgilendiren Milas Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Yapar, adliye personeli ve vatandaşları salgına karşı koruyacak olan uygulamalar hakkında şunları kaydetti:

“Covid-19 kapsamında Milas Adalet Sarayı ve Ek Hizmet Binasında çeşitli önlemler aldık. Bu kapsamda; Adliye Sarayı hizmet binası ve ek hizmet binası girişlerine dezenfektan sıvı konularak personel ile gelen vatandaşların kullanımına sunuldu. Bütün personelin covid-19 virüsüne karşı korunması amacıyla eldiven ve maske dağıtımı yaptık. Tüm personele sosyal mesafeyi korumaları hususunda gerekli bilgilendirme yapıldı, ayrı bürolarda tek kişilik çalışma, nöbet usulü çalışma yöntemleri uygulanıyor. Bu şekilde kalabalık ortam oluşumunun önüne geçildi. Milas İlçe Sağlık Müdürlüğünce Adliye Sarayı Hizmet Binası ve ek hizmet binası dezenfekte yapıldı ve düzenli aralıklarla bu temizlik çalışması sürdürülüyor. Adliyemizde görevli personel tarafından günlük dezenfekte işlemleri yapılmaya devam ediyor. Milas İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından covid-19 ile mücadele kapsamında hazırlanan bilgilendirici broşürler Adiye Sarayı hizmet binası ve ek hizmet binasının ilgili yerlerine yapıştırıldı.”

Related Articles