Milas-Bodrum Havalimanı yeniden hizmete açıldı

Yeni tip koronavirüsle ilgili gerekli tedbirin tamamlanmasının ardından Milas-Bodrum Havalimanı, yeniden hizmete açıldı. Havalimanına inen ilk yolcu uçağı için su takı gösterisi yapıldı.

20200604_yolcu_ucagi_manset_2a907.jpg

Milas-Bodrum Havalimanı, Havaalanı Pandemi Tedbirleri Ve Sertifikasyon Genelgesi kapsamında alınan tedbirlerle birlikte, yeniden hizmete açıldı. Havalimanına Ankara’dan 110 yolcu taşıyan ilk uçak için tören düzenlendi.

Törene; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas-Bodrum Baş Müdürü Kemal Daşdan, Milas-Bodrum Havalimanı Baş Müdür Vekili Hasan Tosun, TAV Terminal İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu katıldı.

YOLCU UÇAĞI SU ÇEMBERİNDEN GEÇTİ

Havalimanı itfaiye ekibi, piste inen uçağı su takı gösterisiyle karşıladı.

Sosyal mesafe kuralına uyarak ve maske takarak uçaktan inen yolcular, daha sonra koronavirüs tedbirleri eşliğinde havalimanından ayrıldı. Havalimanına gelen yolcuların ateşi termal kameralarla ölçüldü.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, yaptığı açıklamada yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle uzun bir sürenin ardından hizmete açılan Milas-Bodrum Havalimanı’nda bayram havası yaşandığını söyledi.

Arslan, “Bugün itibariyle Milas-Bodrum Havalimanımızda Ulaştırma Bakanlığımızın yayınlamış olduğu Pandemi Tedbirleri Ve Sertifikasyon Genelgesi uyarınca tüm tedbirler alındı ve havalimanımızın iç hatlar terminali hizmete açıldı. Gerçekten çok heyecanlıyız. Milas-Bodrum Havalimanı günlük uçuş trafiği ile ülkemizin en önde gelen havalimanlarından birisi ve dünyanın dört bir tarafından biz geçmiş yıllarda misafirlerimizi ağırlamışken bu havalimanının uçaksız yolcusuz olması bizi gerçekten çok üzüyordu. Büyük bir burukluk içerisindeydik. Ancak bugün gerçekten bütün çalışma arkadaşlarımızda, personelimizde bir bayram sevinci yaşanıyor. İnşallah bu zor sıkıntılı günleri hep beraber atlatarak yine havalimanımızın ve ülkemizin yükselişi için gayretimizi ortaya koyacağız.” diye konuştu.

Milas-Bodrum Havalimanı’nın günlük uçuş trafiği ile ülkenin en önde gelen havalimanlarından birisi olduğunu ifade eden Arslan, sosyal mesafe ve hijyen kuralına uyan, maske takan tüm yolculara teşekkür etti.

20200604_yolcu_ucagi_5_1941d.jpg

20200604_yolcu_ucagi_3_0fc88.jpg

20200604_yolcu_ucagi_1_20336.jpg

20200604_yolcu_ucagi_4_6f0c9.jpg

20200604_yolcu_ucagi_7_8a4a4.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif