Milas’ın ciğerleri yine yakıldı

Milas’ta sık sık yangınların çıktığı Demirciler Mahallesi sınırları içerisindeki ormanlık alanda, yine kasıt olduğu düşünülen bir yangın çıktı. Yaklaşık 4 dönümlük ormanlık alanın zarar gördüğü yangın, orman ekiplerinin özverili çalışmasıyla söndürüldü. Yangının sorumlularının bulunması amacıyla; bölgeye çok sayıda foto kapan, 360 derecelik termal kameralar yerleştirildiği ve kısa bir süre sonra bölgenin İHA ile 7/24 gözetlenmeye başlanacağı öğrenildi.

20200621_yangin_manset_40de8.jpg

Haber: Volkan Yıldız

Milas’a bağlı Demirciler Mahallesi Hayıtlı Mevkii’ndeki ormanlık alanda dün yangın çıktı. İhbarın ardından hızla bölgeye sevk edilen Milas’ın yangın söndürme helikopteri yangına ilk müdahalede bulundu. Milas Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı 2 su tankeri, 6 arazöz ve yaklaşık 50 yangın söndürme işçisi de yangına karadan müdahalede bulundu.

Yangın, orman ekiplerinin özverili çalışmasıyla geniş bir alana yayılmadan kontrol altına alınarak söndürüldü.

Kasıtlı bir şekilde çıkarıldığı düşünülen yangının, fail yada faillerinin bulunması için inceleme başlatıldı.

RİSKLİ BÖLGE KAMERALARLA İZLENİYOR

Sık sık aynı bölgede yangın çıkması üzerine gerekli tedbirleri alan Milas Orman İşletme Müdürlüğü, yangınların yoğunlaştığı bölgedeki ormanlık alana çok sayıda foto kapan yerleştirdi. 360 derece görüntü kaydı yapabilen termal kameralar da riskli bölgeyi 7/24 takip ediyor.

Öte yandan önümüzdeki hafta göreve başlayacak olan İHA’ların da Milas genelinde riskli bölgeleri gece gündüz izleyeceği bildirildi.

Öte yandan Fesleğen, Demirciler ve civardaki diğer kırsal mahallelerde yaşayan yöre halkının, orman yangınlarına karşı tetikte olmaları ve şüpheli durumları hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirmeleri bekleniyor.

20200621_yangin_2_d204c.jpg

Related Articles