Milas’ta bir başarı daha

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ulusal ve uluslararası projelerde başarısını sürdürüyor. Tübitak 4006 Bilim fuarlarında Milas’tan 11 okulun projesi daha desteklenmeye hak kazandı.

20200516_tubitakilk_b5de1.jpg

Bu yıl farklı alanlarda projeler için Tübitak’a başvuru yaptıklarını söyleyen Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, binlerce proje arasından seçilen Tübitak 4007 Milas Bilim Şenliği projesinin Tübitak tarafından kabul edilen 54 büyük proje arasına girdiğini söyledi.

Ayrıca okulların da teşvik edilerek Tübitak 4006 Bilim fuarlarına başvurulduğunu ve 11 okulun başvurusunun kabul edildiğini belirten Milas Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı ile, 5-12. sınıf ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bilimsel çalışmalar gerçekleştirme konusunda teşvik edilerek, soru ve sorunlara çözüm bulma yoluyla bilimsel süreç becerilerinin kazandırılmasına katkı sağlanması; farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her öğrenciye proje hazırlama fırsatının sunulması; bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin öğrencilere kazandırılması; öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak takım çalışması içerisinde proje hazırlama konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması amaçlanmaktadır. Milas Bilim ve Sanat Merkezi Bilim fuarı, Kazıklı Ortaokulu Bilim Fuarı, Milas Mehmet Akif Ersoy Çok Programlı Anadolu Lisesi Bilim Fuarı, Beçin Ortaokulu Bilim Fuarı, Milas Merkez Ortaokulu Bilim Fuarı, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilim Fuarı, Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu Bilim Fuarı, Yeniköy Tek Ortaokulu Bilim Fuarı, 23 Nisan Ortaokulu Bilim Fuarı, Pinar Ortaokulu Bilim Fuarı ve Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilim Fuarı başvuruları kabul edilmiştir. Okullarımızı tebrik ederiz” dedi.

20200516_tubitak_6ee5f.jpg

Related Articles