Milas’taki işçi direnişi 4. gününde…

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikası, Milas’ta faaliyet gösteren Çınartaş Endüstri’de işten atma girişimine karşı iş durdurma ve direnişe geçildiğini duyurdu. Direnişin 4. gününe giren işçiler haklarını aramaya devam edeceklerini belirtti. 20200520_isci_direnis_manset_461cc.jpg

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikası, Milas’ta faaliyet gösteren Çınartaş Endüstri’de TIR şoförü olarak çalışanların işten atılma girişimine karşı iş durdurma ve direnişe geçildiğini duyurdu.

Sendika tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

“Muğla Milas’ta Kömürcüoğlu Grubuna Bağlı Maden Ocağında, Bağımsız Maden-İş Sendikası belli bir süreden beri örgütlenmeye devam etmektedir. Bu Grubun taşımacılık işkoluna giren Çınartaş Endüstri işçileri sendikamızda örgütlenmeye, üye olmaya başlamıştır.

Bu aşamada işçiler 6331 Sayılı İSİG Kanuna göre işverenin işyerinde gerekli önlemleri almadığı ve çalışma koşullarının düzeltilmediği gerekçesiyle üyemiz işçiler çalışmama hakkını kullanmıştır.

İşveren vekilleri tarafından üyemiz işçilere “çalışırsanız bu koşullarda devam edin yoksa sizi işten çıkartıyoruz” denilmiştir. Sendikamız Avukatı Tacettin Çolak dün Milas’a işyeri önüne gitmiş, işçilerle görüşmüştür. İŞKUR ve Cumhuriyet savcılığına gerekli başvurular yapılmıştır.

Sendikamız Üyesi 10 İşçinin işyeri önündeki direnişi bugün itibariyle 4. gününde de devam ediyor.

Yaşasın Çınartaş Direnişimiz.

İşyerinde gerekli önlemler alınsın.

İşçiler İşbaşı Yapsın.”

Related Articles

d1391c5b14123.gif