MİLAS’IN TEK YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİSTİNE ÇİRKİN SALDIRI!

Yazı boyutu:
eskiweb/milasin-tek-yamac-pa-593e31f3b61405a7a22c.jpg

Milas’ın tek yamaç paraşütü pisti olan Ören Alatepe’deki 600 metrekarelik yamaç paraşütü pistine, kimliği belirsiz kişi yada kişilerce zarar verildi. Çirkin saldırı, paraşüt camiasından, Ören halkından ve sporseverlerden tepki çekti.

Haber: Volkan Yıldız

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki ünlü yamaç paraşütü pistine atfen, “Küçük Ölüdeniz” olarak nitelendirilen ve yılda yaklaşık 5 bin atlayışın gerçekleştirildiği Milas’a bağlı Alatepe yamaç paraşütü pistine, kimliği belirsiz kişi yada kişilerce 40 metrekalik kısma zarar verildi.

650 metre yükseklikteki pistin zeminin parçalanması, paraşüt camiasından, Ören halkından ve sporseverlerden tepki çekti.

MİLAS’IN TEK YAMAÇ PARAŞÜTÜ PİSTİYDİ

Ören Doğa Sporları Derneği (ÖRDOS) Kulübü Başkanı Ayhan Öztürk, toplam 600 metrekarelik yamaç paraşütü pistinin kulübün maddi ve manevi imkanlarıyla yapıldığını ve pistin 40 metrekarelik kısmına verilen zararın çok üzücü olduğunu söyledi.

Yaşanan olayın ardından güvenlik güçlerine bilgi vererek şikayetçi olduklarını ifade eden Öztürk, Milas’ın yamaç paraşütü alanında tek pistine verilen zararın sorumlu yada sorumlularının bulunarak gerekli cezai işlemin uygulanmasını istedi.

Related Articles