MİŞTİ BİNASI YENİLENİYOR…

eskiweb/misti-binasi-yenilen-702c4d60e7e6c3a1ccbf.jpg

Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu (MİŞTİ) binası tadilata giriyor. Koltuklarından, ışıklandırmasına, ses sisteminden, döşeme ve duvarlarına kadar yenilenecek olan Milas Şehir Tiyatrosu, yeni yılın ilk aylarında yepyeni bir çalışma salonuna kavuşmuş olacak. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, şehir tiyatrosu binasının yenileme çalışmalarından sonra daha modern bir görünüme sahip olacağını belirtti.

2017 yılı Aralık ayı içerisinde 28. yaşını kutlayan (MİŞTİ) Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu her anlamda yenilenmeye gidiyor. Yıllardır Milaslı tiyatro severleri birçok oyunla buluşturan MİŞTİ’nin yeniden yapılanması, eski günlerine dönmesi ve yeniden bir aile ortamı oluşturulması adına başta Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat olmak üzere Şehir Tiyatrosunun ilk kurucuları arasında yer alan Necati Eser, Mustafa Ali Demirci, Hüseyin Yorulmaz ve Mehmet Kaya tarafından başlatılan çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Bu anlamda ilk çalışma MİŞTİ tarafından çalışma alanı olarak kullanılan binada başlatıldı.

Atatürk Kültür Merkezi (Amfi Tiyatro) altında bulunan binada her şeyin yenilenerek, daha modern bir hale gelmesi için çalışmaların başladığını belirten Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Şehir Tiyatromuzun artık yenilenmesi, eski günlerine geri dönmesi adına çalışmalar başladı. Çalışmalar bittiğinde daha güzel bir çalışma salonunu MİŞTİ’ye kazandırmış olacağız. Kısa bir süre içinde Şehir Tiyatrosu yenilenmiş ve eski günlerine dönmüş olarak güzel oyunlar sergileyecek” diye konuştu.

Related Articles

d1391c5b14123.gif