Müdür Saylak'tan koronavirüs denetimi!

Muğla Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak ve beraberindeki görevli personel, Milas’taki işletmelere koronovirüs tedbirleri kapsamında denetim gerçekleştirdi ve vatandaşları önlemler konusunda uyardı. Hayvanlardan insanlara geçen hastalıkların önlenmesi ve güvenli gıda temini için sahada olduklarını belirten Saylak, “Biz sahadayız, siz lütfen evde kalın. Evde kal Türkiye, evde kal Muğla… Bu yeni tip koronavirüsü birlikte yeneceğiz.” dedi.20200325_tarim_manset.jpg

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin talimatının ardından, Türkiye genelinde alınan 'Korona virüsü' tedbirleri çerçevesinde unlu mamullerdeki hijyen tedbirleri konusunda, işletmelere yönelik denetimler başladı.

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Milas Tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan ve görevli personel ile birlikte Milas’taki fırınları, pastane ve perakende satış noktalarında denetimler gerçekleştirdi.

 Koronavirüse karşı bilgilendirme amaçlı yapılan bu denetimlerde özellikle personel hijyeni, el hijyeni, hasta personelin çalıştırılıp çalıştırılmadığı, alet, ekipmanların ve işletmelerin dezenfeksiyonu, maske, bone ve eldiven kullanımı, işletmelerin havalandırılması, açıkta gıda satışının yapılıp yapılmadığı denetlendi. Ayrıca virüs hakkında işletme sahiplerine bilgi aktarıldı ve alınması gereken tedbirler hakkında detaylı bilgi verildi.

Müdür Saylak ve beraberindekiler, ilçe merkezindeki denetimlerin ardından ilçeye bağlı Ekinambarı Mahallesi’ndeki Hastalıktan Ari Sertifakalı Atabey Çiftliği’ne gelerek burada aşılama çalışma çalışması yaptı.

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

 “Değerli hemşerilerim Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Ekinanbarı Mahallesi’nde hastalıktan ari sertifikalı Atabey çiftliğindeyiz. Ülkemiz Covid-19  enfeksiyonuyla ilgili çok zor günlerden geçiyor. Yaşlılarımıza, imkanı olanlara evde kalın diyoruz. Tarım ve Orman Bakanlığına bağlı veteriner hekimler, gıda kontrolörleri, personelimiz halkımızın güvenilir gıdaya erişmesi için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.” diyerek açıklamalarda bulunan Müdür Saylak, covid-19 enfeksiyonunun da kökeninin zoonoz bir hastalık olduğuna dikkat çekti.

ZOONOZ HASTALIKLARIN ÖNLENMESİ İÇİN AŞI ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ!

Vatandaşlara evde kal çağrısında bulunan Müdür Saylak, aşı çalışmalarının önemine ve gündeme dair yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bu hastalık, hayvanlardan insanlara geçen bir virüs sebebiyle ortaya çıkmıştır. Bu kapsamında hayvanlarımızın aşılanması çok önemlidir. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin talimatları doğrultusunda tüm Türkiye’deki il müdürlüklerinde olduğu gibi ilimizde de aşılama çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bizim meslektaşlarımız, veteriner hekimlerimiz de endişeli, onların da çocukları var. Ama nasıl sağlık çalışanlarımız özveriyle çalışıyorsa, arkadaşlarımızda aynı özveriyle güvenli gıda temininde sıkıntı yaşanmaması için çabalıyor, önlemler alıyor.  Yaptığımız aşılar, hayvanlardan insanlara geçen hastalıkların önlenmesi için çok önemli ve yapılması zorunludur. Biz mesai arkadaşlarımızla aşılamaya devam ediyoruz.

Sevgili vatandaşlarımız, biz sizler için çalışmaya devam ediyoruz. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda tüm gerekli çalışmayı yapıyoruz. Lütfen siz evde kalın ve bu salgının yayılmasını engelleyelim. Evde kal Türkiye, evde kal Muğla diyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi bu covid-19’u birlikte yeneceğiz.”

Müdür Saylak ve beraberindekiler, Ekinanbarı’nın ardından Boğaziçi Mahallesi’ne geçerek buradaki balıkçıları koronavirüs tedbirleriyle ilgili bilgilendirdi.

20200325_tarim_2.jpg

20200325_tarim_3.jpg

20200325_tarim_1.jpg

20200325_tarim_4.jpg

20200325_tarim_5.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif