Muğla kıyıları halka iade edilsin

Muğla Kent Konseyleri ve Muğla Çevre Platformu tarafından, Muğla kıyılarının kiralanmasına ilişkin Akyaka Plajı’nda basın açıklaması yapılacak.

20200226_kent_cevre.jpg

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Muğla Valiliği (Muğla Hizmet Vakfı) ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın (Türkiye Çevre Koruma Vakfı) ortak kuruluşu olan MUÇEV Limitet Şirketi’ne (Muğla Turizm Ticaret Limited Şirketi) kiralanmasına karşı olan Muğla Kent Konseyleri ve MUÇEP; kıyıların halkın olduğunu ve halk için belediyelere verilmesi gerektiğini belirterek, konuyla ilgili olarak 1 Mart 2020 Pazar günü saat 14’te Akyaka Plajı’nda ortak basın açıklaması yapılacağını ve tüm Muğlalıların basın açıklamasına davetli olduklarını duyurdu.

Muğla Kent Konseyleri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Muğla kıyılarının işletmesi yıllardır MUÇEV Turizm Limitet Şirketi’ne ihalesiz olarak veriliyordu. Bu yıl içerisinde MUÇEV’in kira sözleşmelerinin süresi doluyor. Muğla Kent Konseyleri ve MUÇEP (Muğla Çevre Platformu), 1 Mart 2020 Pazar günü saat 14’te Akyaka Plajı’nda ortak basın açıklaması yaparak, kıyılarımızın artık daha fazla rant konusu olmasına son verilerek yeniden halkın ücretsiz yararlanabileceği kamusal alanlara dönüştürülmesinin yolunun açılmasını talep edeceğiz. Etkinliğe tüm Muğlalılar davetlidir.”

Milas’tan araçlar kaldırılacak

Basın açıklamasına Milas’tan katılacaklar için 1 Mart 2020 Pazar günü saat 10.30’da Milas Amfi Tiyatro arkasından araç kaldırılacak. Katılmak isteyen vatandaşların yarın akşama kadar Milas Kent Konseyi’ne 05057202561 nolu telefondan ulaşarak haber vermeleri istendi.

Related Articles

d1391c5b14123.gif