Okul önünde pitbull saldırısı!

Milas’ta zincirinden kurtulan pitbull cinsi bir köpek, okula giriş yapmak üzere olan öğretmenlere saldırdı. Pitbull saldırısıyla büyük panik yaşayan öğretmenlerin, saldırıdan son anda yara almadan kurtuldukları öğrenildi.

20200214_pitbull_manset.jpg

Milas’ta Güneş Mahallesi’ndeki Milas Ahmet Hamdi Helvacıoğlu Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin bulunduğu Ozan Caddesi’nde okul girişinde bugün sabah saatlerinde pitbull saldırısı yaşandı.

Bağlı olduğu zincirden kurtulduğu iddia edilen pitbull cinsi köpek, okula giriş yapmak üzere olan iki öğretmene saldırdı. Bir öğretmen arabaya girerek kurtulurken, diğer öğretmen ise köpekle karşı karşıya kaldı. Elindeki çantayla kendini korumaya çalışan öğretmeni yere düşüren pitbull, öğretmenin ayakkabısını ve kıyafetlerini ısırdı.

Köpeğin sahibinin son anda yetişmesi ile sakinleştirilen pitbull, bir süre sonra öğretmeni bıraktı.

Şans eseri ciddi bir yaralanmanın yaşanmadığı olayda, ihbarın ardından polis, hayvan barınağı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Milas Şefliği yetkilileri köpeğin sahibiyle görüşerek, pitbullu aldılar. 

BU IRK KÖPEKLERİ BESLEMEK YASAK!

Öte yandan pitbull, terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Crasilerio ve bu ırkların melezlerinin ülkeye girişinin, üretilmesinin, sahiplenilmesinin, satışının, reklamının yapılmasının, takas edilmesinin, bulundurulmasının ve sergilenmesinin kanun kapsamında yasaklı olduğuna dikkat çekildi.  

 

Related Articles

d1391c5b14123.gif