OKUMAK DEĞİŞTİRİR…

Yazı boyutu:
eskiweb/okumak-degistirir-18-1163666ae6b0abcde928.jpg

Bu yıl 55. ‘Sürdürülebilir Kalkınmada Kütüphanelerin Rolü’ teması ile düzenlenen Kütüphane Haftası, ilçemizde de bir dizi etkinlikle kutlanıyor…

Milas Kaymakamlığı ve Milas İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü tarafından organize edilen Kütüphane Haftası etkinliklerinin ikinci gününde, “Okumak Değiştirir” sloganı ile Milas Belediyesi Şehir Parkı’nda kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Türkiye genelinde 27 Mart 2019 Çarşamba günü 8. si gerçekleştirilen “81 İlde Kitap Okuyoruz” etkinliğinde öğrencilere kitap sevgisi, kütüphanenin önemi ve okuma alışkanlığı kazandırılması hedeflendi. İlçemizde öğrenim gören öğrenciler Milas Şehir Parkı’nda bir araya gelerek 1 saat boyunca kitap okurken, gerçekleştirilen etkinliğin sonunda öğrencilere süt ve ağaç fidanı dağıtıldı.

Milas Şehir Parkı’nda düzenlenen etkinliğe; Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Akın Coşkun, İlçe Sağlık Müdürü Ergün Kırova, Milas Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, Sosyal Hizmetler Müdürü Mehmet Kızılca, Milas İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Şerife Öztürk, ve okul müdürleri de katıldı.

Related Articles