Ovakışlacık halkı susuzluktan şikâyetçi!

Milas’a bağlı Ovakışlacık Mahallesi’nde yıllardır çözülemeyen su sıkıntısı, mahalleliye zor günler yaşatıyor. MUSKİ yetkililerine seslenen mahalleli, “Gün içinde saatlerce susuz kalıyoruz. Pandemi dönemindeyiz ve hijyen için acil suya ihtiyacımız var. Su sorununun biran önce çözülmesini istiyoruz.” diye konuştu.

20200704_susuzluk_manset_42bf2.jpg

Milas’a bağlı Ovakışlacık Mahallesi’ndeki şebeke suyu altyapısında yaşanan sorunlar, yıllardır mahallelinin susuzlukla karşı karşıya kalmasına neden oluyor. Su sorununu Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (MUSKİ) bildirmelerine rağmen herhangi bir çalışma yapılmadığını öne süren vatandaşlar, bidon ve şişelerde su depolayarak zor şartlarda susuzlukla mücadele ettiklerini ifade etti.

“2 HAFTADIR GÜNDÜZLERİ SU KESİNTİSİ YAŞIYORUZ”

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle temizliğin çok önemli olduğuna işaret eden vatandaşlar, “Su olmayınca kişisel temizlik bile yapılamıyor. Sabah 07.30’da kesilen su, gece yarısı veriliyor. Su verildiği saatlerde kendi imkanlarımızla suyu depolamaya çalışıyoruz. Ancak bu da yeteli olmuyor. İki haftadır susuzluk yaşıyoruz. MUSKİ’yi aradığımızda ise ilgileneceklerini söylüyorlar. Ama şuana kadar bize bildirilen herhangi bir çalışma olmadı.” diyerek susuzluktan şikâyetçi oldu.

Related Articles