Sağlık çalışanlarından #evdekal çağrısı

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde görev başındaki sağlık çalışanları, “Biz sizin için buradayız, sen de bizim için evde kal” yazılı dövizlerle Milas halkına #evdekal çağrısında bulundu.20200320_evdekal_manset.jpg

Koronavirüs salgını mücadelesi kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde de tam bir teyakkuz havası hakim! Rutin görevlerinin dışında her koronavirüs şüphesini titizlikle değerlendiren hastane personeli, virüsün yayılımını engelleme konusunda önemli bir sorumluluğa sahip olan vatandaşlara #evdekal çağrısında bulundu.

Koronavirüsle mücadele noktasında canları ve yakınlarını riske atma pahasına görev yapan sağlık çalışanları, “Biz sizin için buradayız, sen de bizim için evde kal” yazılı dövizlerle fotoğraf çektirerek görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Çağrıya uyacağını beyan eden mesajlarla cevap veren çok sayıda vatandaş, tüm sağlık çalışanlarına minnettar olduklarını ifade ederek, her gün saat 21.00’de alkışla destek kampanyasına katılarak sağlık çalışanlarına moral olmaya devam edeceklerini belirtti.  

Related Articles

d1391c5b14123.gif