Sıcak hava dalgasına dikkat!

Basra Alçak Basıncı Merkezi sebebiyle Muğla genelinde, hava sıcaklıklarının bu hafta sonu 5-7 derece mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor. Uzmanlar, sıcak hava dalgasına karşı tedbirli olunmasını istedi.

20200703_sicak_hava_manset_15bcd.jpg

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi’nden edinilen bilgiye göre; etkili olan sıcak hava dalgası, hava sıcaklıklarını mevsim normallerinin üzerine çıkaracak.

Sıcak hava dalgasına karşı uyarılarda bulunan Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü, yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bölgemizin Basra Alçak Basınç Merkezinin etkisinde olması sebebi ile sıcak havanın etkisindedir. Hava sıcaklıklarının 2 Temmuz 2020 itibariyle önümüzdeki pazartesi (06.07.2020) gününe kadar hissedilir derecede artarak bölgemizin iç kesimlerinde mevsim normallerinin 5-7 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bölgemizde hafta sonu boyunca yağış beklenmiyor. Havanın az bulutlu ve açık geçeceği hava sıcaklıklarının Burdur ve Isparta illeri genelinde, Muğla’nın iç kesimlerinde (Muğla il merkezi, Seydikemer, Köyceğiz, Ula, Menteşe, Kavaklıdere, Yatağan, Milas) ve Antalya’nın iç kesimlerinde (Korkuteli, Elmalı, İbradı, Akseki, Gündoğuş) 34 ile 37 dereceler arasında tahmin ediliyor.”

Related Articles

d1391c5b14123.gif