Tabut fotoğraflarına açıklama geldi

Muğla'da eski otogar alanında bulunan tabutların fotoğrafları sosyal medyada yoğun olarak paylaşılmasının ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada tabutların rutin tedarikler için olduğu ifade edildi.

20200404_tabut.jpg

Görüntülerde yer alan tabutların, Büyükşehir Belediyesi’nin görev ve sorumlulukları kapsamında hava yoluyla şehir dışına gönderilen cenazelerin naklinde kullanıldığı belirtildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklama şöyle: “Kamuoyunun dikkatine…

Muğla Büyükşehir Belediyesine ait eski otogar alanında bulunan tabutlar, yazılı ve görsel basınının yanı sıra sosyal medya mecralarında yer almış bu nedenle konu hakkında açıklama gereği doğmuştur.

Tabutlar, Büyükşehir Belediyemizin görev ve sorumlulukları kapsamında havayolu ile şehir dışına gönderilen cenazelerin nakli esasında kullanılmakta olup belediyemize tekrar iadesi bulunmamaktadır. Bu yüzden ihtiyaç oldukça rutin tedarikler yapılmaktadır. Söz konusu malzemeye ilişkin son tedarik 24.02.2020 tarihinde yapılmış ve ilgili alanda kullanıma hazır şekilde muhafaza edilmektedir.

 İçinden geçtiğimiz bu zor ve hassas günlerde kamuoyunu olumsuz etkileyebilecek konularda resmi ve doğru bilgi alınmadan bilgi paylaşımı yapılmaması gerektiğini hatırlatır sağlıklı günler dileriz.”

Related Articles