Tapu personeli 90 milyon dolarlık vurgunu önledi

Muğla’nın varlıklı ailelerinden birine ait olan 90 milyon dolar değerindeki 850 dönümlük araziyi sahte evrakla satmaya çalışan 4 kişi, tapu personelinin dikkatiyle ve güvenlik güçlerinin çalışmasıyla yakalanarak tutuklandı.

20200729_tapu_manset_d6270.jpg

Sakarya’nın Kocaali ilçesindeki Tapu Müdürlüğü’nde gelen A.K., M.K., R.K. ve S.U. isimli şahıslar, Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Kıyıkışlacık Mahallesi’nde 90 milyon dolar değerindeki 850 dönümlük arazinin satışı için işlem başlattı. Koacali Tapu Müdürlüğü’ne gelen müracaatla birlikte, satış evrakları arazinin bulunduğu yerdeki Milas Tapu Müdürlüğü’ne gönderilerek satış izni talep edildi.

Milas Tapu Müdürlüğü personeli, satış evraklarının sahte olduğunu anladı ve Muğla’nın varlıklı ailelerinden olan arazi sahibine ulaşarak satıştan haberi olup olmadığını sordu. Arsa sahibinin satıştan haberinin olmadığını, kendisinin böyle bir işlem başlatmadığını ifade etmesi üzerine durum güvenlik güçlerine bildirildi.

DOLANDIRICILAR TUTUKLANDI

Güvenlik güçleri ve kurumların bilgisi dahilinde şahısların yakalanması için operasyon başlatıldı. Devir teslim ve imza için Sakarya’nın Kocaali ilçesindeki Tapu Müdürlüğüne davet edilen A.K., M.K., R.K. ve S.U. isimli şahıslar, güvenlik güçlerinde gözaltına alınarak yakalandı. Arazi sahibinin kimliğini kopyaladığı öğrenin zanlılar, evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık suçlamasıyla sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Arazi sahibi, 90 milyon dolarlık vurgunu önleyen Milas Tapu Müdürlüğü personelini arayarak teşekkür etti. 

 

 

 

Related Articles