Vatandaşlara önemle duyurulur: COVİD-19 tedbirleri!

Dünya genelinde insan sağlığını tehdit eden yeni tip koronavirüs (COVİD-19) ile mücadele tedbirleri kapsamında 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde hasta ziyaretçi kabulü durduruldu. Öte yandan sağlık kuruluşlarına zorunlu ve acil haller dışında gidilmemesi, ilaç reçete ettirme, ilaç raporu yeniletme, sağlık raporu gibi işlemlere gerek olmadığı ve bu raporların haziran 2020 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.20200313_corona_manset.jpg

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında önemli kararlar alındı. 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde koronavirüs önlemleri kapsamında hastanede yatarak tedavi gören hastalara yönelik ziyaretler durduruldu.

Sağlık kuruluşlarına zorunlu ve acil haller dışında gidilmemesi, ilaç reçete yazdırma, ilaç raporu yeniletme, sağlık raporu gibi işlemlere gerek olmadığı ve bu raporların Haziran 2020 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.

Ayrıca kronik hastalığı nedeniyle sürekli ilaç kullanan kişilerin ilaç raporları ile eczanelere müracaat etmeleri durumda ilaçlarını temin edebilecekleri ifade edildi. Hastanede yatarak tedavi gören hastalar için ziyaretçi kabul edilmeyeceği, ihtiyaç duyulan durumlarda ise sadece bir refakatçiye müsaade edileceği duyuruldu.

Alınan bu önlemlerle toplum sağlığının korunması, dünyada salgına neden olan yeni tip koronavirüs ile mücadele edilmesi amaçlandığı bildirildi.   

ÖNEMLİ: ÖTE YANDAN SOSYAL MEDYADA YA DA HALK ARASINDA, MİLAS'TA VE ÇEVREDE CORONAVİRÜS VAKASI GÖRÜLDÜĞÜNE DAİR SÖYLENTİLERİN GERÇEĞİ ASLA YANSITMADIĞI, CORONAVİRÜSE KARŞI TEDBİRLİ OLUNMASI VE YETKİLİ KAYNAKLAR DIŞINDA ASILSIZ SÖYLENTİLERE İTİBAR EDİLMEMESİ İSTENDİ.

20200313_corona_1.jpg

 

Related Articles

d1391c5b14123.gif