Yörükler şehitlerimiz için ikramda bulundu

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği, tüm şehitlerimizin hayrına dernek üyelerinin katkılarıyla pilav ve ayran ikramında bulundu.20200313_keskek_manset.jpg

Milas Yörük-Türkmen Kültür Derneği, İdlib ve Çanakkale şehitlerimiz ve vatan için canını veren tüm şehitlerimiz adına dernek binası önünde üyelerin katkılarıyla vatandaşlara pilav ve ayran ikramında bulundu. Pilav ve ayran ikramına; MHP İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Çoban, Ak Parti İlçe Başkanı Fahri Acar, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban, Belediye Özel Kalem Müdürü Arda Varol ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Amacımız bizler için canını ortaya koyan şehitlerimiz için bizler de bir hayır yapıp onların şefaatinden yararlanalım istedik.” diyerek açıklamada bulunan Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş, “Allah onlardan razı olsun. Bizler Yüce Türk Milleti olarak birlik ve beraberliğe en ihtiyaç olduğumuz günleri yaşıyoruz. Her yerde düşman bizi yok etmek için uğraşıyor. Ayrıca biyolojik savaşların hakim olduğu bir dönemdeyiz. O yüzden kendi ürettiğimizi tüketmeliyiz. İşte son olarak bütün ülkeleri etkileyen Corona virus ülkemizde de görülmeye başladı. Şansımız sağlığımıza dikkat eden tedbir almasını bilen bir milletiz. Tedbir bizden, takdir Allah’tan. Allah bizleri korusun ve yüceltsin. Ayrıca hayrımıza katılan siyasi ilçe başkanlarımıza, gazilerimize, muhtarlarımıza ve üyelerimize, bütün Milas halkına teşekkür ederiz.” diye konuştu.

20200313_keskek_3.jpg

20200313_keskek_1.jpg

 

Related Articles

d1391c5b14123.gif