Zeybekoğlu yeniden başkan

CHP Muğla 37'nci Olağan İl Kongresi, Gazi Mustafa Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu kongrede Adem Zeybekoğlu yeniden il başkanı seçildi.

20200210_zeybekoglu.jpg

 

CHP Muğla İl Kongresi'ne; CHP İstanbul Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Gökhan Zeybek, CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Suat Özcan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP'li belediye başkanları, İyi Parti Muğla İl Başkanı İncilay Gezgin Şekerdağ, CHP İlçe Başkanları ve partililer katıldı.
Divan başkanlığını CHP İstanbul Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Gökhan Zeybek'in yaptığı kongrede ilk konuşmayı yapan CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, "Ülke olarak sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Bataklığından çıkamadığımız Suriye topraklarında geçen hafta Mehmetçiklerimiz şehit oldu. Elazığ'da vatandaşlarımızı deprem sonucu kaybettik. Son olarak uçak kazası ile insanlarımızı kaybettik. Şehitlerimiz ve hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.
CHP İstanbul Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Gökhan Zeybek ise son yerel seçimlerde CHP'nin Türkiye'deki başarısına değinirken, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, "Bizler bir aile olarak kendi içimizdeki eleştirileri alçak sesle, ancak yaptığımız doğru işleri yüksek sesle dillendirmek durumundayız. Çünkü Türkiye yüzünü CHP'ye döndü. Bu süreç bizim için çok önemli. Bu süreçte herkesi kucaklamaya ihtiyacımız var” dedi.
CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban; “Partimizin ve ülkemizin geleceği ile ilgili düşüncelerini aktaran herkese teşekkür ediyorum” derken, CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ise; “Tek adam rejiminin ülkemizi getirdiği uçurum ortada” dedi.
Son konuşmayı yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün; “Türkiye'nin en büyük yoksunluğu güven sorunu. Kimse kimseye güvenmiyor. Ülkede huzur yok” diye konuştu.
Konuşmaların ardından tek liste halinde gidilen seçimde Adem Zeybekoğlu başkanlığındaki CHP Muğla İl Başkanlığı Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Müge Yenisu Girenis, Uzay Kocabaş, Yağmur Türkel, Ahmet Çağdaş Sezer, Önder Oktay Arslan, Gizem Sayar Özcan, Musa Eraslan, Semahat Berber, Erol Kömürcü, Kemal Özler, Nihal Yılmaz, Ramazan Öntaş, Ramazan Pehlivan, Mümtaz Özçelik, Pelin Özbozdağ, Yusuf Güven, Halil Kocabaşoğlu, Neriman Seçer.

20200210_zeybekoglu_3.jpg

20200210_zeybekoglu_5.jpg

20200210_zeybekoglu_4.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif