BAŞARILI KARATECİLERDEN BAŞKANA ZİYARET…

eskiweb/basarili-karateciler-175df3e2c9a5c88eea9a.jpg

Milas Budo-Sho Akademi Karate Spor Kulübü adına 12-13 yaş Takım Kumite dalında yarışan Adil Menteş ve Ece Gül İğde, 1-3 Nisan tarihleri arasında Dünya Shotokan Karate Federasyonu’nun 7.’sini düzenlediği karate şampiyonasında aldıkları madalyaları Başkan Tokat’a getirdi.

Düzenlenen yarışma hakkında bilgi aktaran Antrenör Mehmet Tavaslı; “1-2-3 Nisan tarihleri arasında Dünya Shotokan Karate Federasyonu’nun 7.’sini düzenlediği karate şampiyonasına 37 Ülkeden 2025 sporcu katıldı. Bizlerde Türkiye adına Milli takım bazında 80 sporcu ve 11 yönetici ile Polonya’ya gittik. 37 Ülke arasında takım bazında Türkiye 1. oldu. 12-13 yaş Takım Kumite dalında yarışan sporcularımız Ecegül İğde Dünya 1 ncisi, Adil Menteş ise Ferdi Kumite dalında finalde Özbek rakibine yenilerek Dünya 2 ncisi olma başarısını gösterdiler” dedi.

Antrenörleri Mehmet Tavaslı, ile beraber ziyarete gelen başarılı sporcuları kutlayan Başkan Tokat; “Dünya çapında düzenlenen bu organizasyonda bu yaşınıza rağmen elde ettiğiniz başarıdan dolayı sizleri kutluyorum. İyi birer sporcu olmak iyide öğrenci olmaktan geçiyor. Aynı zamanda derslerinizde de başarılar diliyorum. Uluslararası platformlarda yarışıp Milas adını dünyaya duyuruyorsunuz. Milas Belediyesi olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olacağız. Sizleri bu başarınızdan dolayı kutluyor ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Related Articles

d1391c5b14123.gif