Bölgesel ve süper amatörler sahaya 18 Temmuz’da çıkacak

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Top Bölgesel ve Süper Amatör Küme Ligi’nin başlama tarihinin 18 Temmuz olduğunu belirterek, kulüplerin kendilerinin bu tarihe göre ayarlamalarını istedi.

20200529_bolgesel_amatorilk_9d928.jpg

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından futbol liglerinin başlama tarihi ile ilgili olarak geçtiğimiz günler içersinde yapılan açıklama sonrasında Bölgesel Lig ve Süper Amatör Küme Ligi’nin başlama tarihileri de belli oldu.

Konu ile ilgili olarak www.habermilas.com a bir açıklama yapan Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top, Bölgesel ve Süper Amatör Küme Ligi maçlarının 15 Mart Pazar günü oynandığını ve sonrasında ise tüm spor karşılaşmalarının salgın nedeniyle iptal edildiğini vurgulayarak, yeni gelişmelerle ilgili bilgi verdi.

Başkan Top; “15Mart'tan itibaren amatör liglere Covid-19 salgını nedeniyle ara verilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı yeni karar doğrultusunda 18 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Bölgesel Amatör Lig ile Süper Amatör Liglerin başlaması planlanmaktadır. İkinci Amatör Küme, U-19 Ligi ve alt ligler tamamen iptal edildi. Bölgesel ligde maçların tamamlanmasına 4 hafta, Süper Amatör Küme Liginde ise 3 hafta kaldı. 18 Temmuz da başlayacak olan futbol maçları sonrasında liglerinde şampiyon olan takımlarla düşen takımlar da belli olacaktır. Ayrıca Bölgesel Amatör Küme Ligi’nde il içersinde ikinci sırada ligi sonlandıracak olan takımla, Süper Amatör Küme Ligi’nin şampiyon takımı Muğla’da bir Play Off maçı oynayacaktır” dedi.

Başkan Mehmet Top,  15 Haziran da Bölgesel Lige ve Süper Amatör Küme Ligi’ndeki takımların başkanlarıyla bir toplantı yapacaklarını belirterek, maçlar öncesi sağlık tedbirleriyle ilgili olarak açıklamalar yapılacağını vurguladı.

20200529_bolgesel_amator3_d5e3e.jpg

20200529_bolgesel_amator_bf6a5.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif