ŞAMPİYONLUK YOLUNDA YARA ALDI…

eskiweb/sampiyonluk-yolunda--08bc8c8521ca6252430f.jpg

Yatağanspor:2 Yeni Milasspor:1

Maçın Hakemleri: Ali Zağlı, Hakan Karabalçık, Fatih Acar

Yatağanspor: Levent, Okan, Alaattin, Hüseyin, Ahmet, Erhan, Soner, Batuhan, Ali, Emrehan, Süleyman

Yedekler: Okancan, Hakkı, Saithan, Ömer, Yalçın, Gökhan, Sinan

Antrenör: Hüseyin Çolak, Mustafa Karaman

Goller: Süleyman, Batuhan

Yeni Milasspor: Metin, Mehmet Ali, Çağatay, Çağrı, Nuri, İsmail, Mehmet Yavuz, Ahmet, Abai, Osman Temizel, Orçun

Yedekler: Mustafa, Emrah, Bahri, Osman, Ersöz, Ali, İsa

Antrenör: Deniz Kibar

Gol: Bahri

İlk Yarıda Yatağan 1-0 Galip…

38 puanlı maç averajı ile lider Yatağanspor ile 1 maç eksiği ile 35 puanlı lig ikincisi Yeni Milasspor’un Yatağan Kaya Köstepen Stadyumunda ki lig maçından gülerek ayrılan taraf Yatağanspor oldu.

Karşılaşmaya hem Yatağan taraftarının hem de Yeni Milasspor taraftarının ilgisi oldukça büyük oldu.

Maçın önemi nedeniyle Yatağan Stadyumunda Emniyet Mensupları en az taraftarlar kadar çoktu.

Kazanan takımın Şampiyonlukta çok büyük bir avantaj elde edeceği karşılaşmada Yeni Milasspor ilk maçın 2-1 lik avantajı ile sahaya çıktı.

Karşılaşmanın ilk yarısı…

Maç hızlı başlayan taraf olan Yatağanspor kendi saha ve seyirci avantajı ile konuk takım Yeni Milasspor kalesine yüklenerek gol şansı yaratmaya çalıştı. İlk korner atışını da Yatağanspor maçta kullandı. Ali’nin kullandığı korner atışında Yeni Milasspor savunması topu uzaklaştırarak gole şans tanımadı. Dakika 20’de Yeni Milasspor atağında Yatağan savunması tarafından yapılan faul atışında topun başına Abai geçti. Ceza sahasına ortalanan topa Orçun kafayı vurdu ve top az farkla auta çıktı. Maçta Yeni Milas adına en etkili gol atağı yirminci dakikada gelişti. Dakika 22’de Milasspor atağında ev sahibi takım savunması topu kornere attı. Korner atışını konuk takım adına Ahmet kullandı. Savunma topu tekrar kornere attı. Ahmet’in ikinci kez korner atışından Yatağan ceza sahasına gönderdiği topa Yeni Milasspor savunmasından gelen Mehmet Ali kafayı vurdu ve top az farkla auta çıktı.

Dakika 27’de bu kez Yatağanspor geliştirdiği atakta gol aradı. Emrehan Yeni Milasspor kalesine topu ortaladı. Müsait pozisyonda ceza sahası içinde bekleyen Batuhan plase bir vuruşla topu kaleci Metin’in yanından az farkla auta gönderdi.

Dakika 30’da ev sahibi atağında Yeni Milasspor savunması topu faul ile kesti. Topun başına atışı kullanmak için Erhan geçti. Yeni Milasspor ceza sahasına ortalanan topu kaleci Metin yumruklayarak uzaklaştırdı. Topla tekrar buluşan Erhan topu ikinci kez Yeni Milasspor kalesine ortaladı. Ceza sahası içinde topa kafayı vuran Süleyman Yatağanspor’un golünü atarak skoru 1-0 yaptı.

Dakika 40’ta Yeni Milasspor atağında konuk takım gole çok yaklaştı. Osman Temizel’in taşıdığı ve sonrasında ceza sahasına kestiği topa ceza sahası içinde Ahmet vurdu ancak çok sert olmayan bu şutu kaleci Levent kolaylıkla yakaladı.

Dakika 45’te Çağrı Yatağan ceza sahası dışında düşürüldü. Atışı Ahmet kullandı. Kötü bir vuruşla top yandan auta çıktı.

Karşılaşmanın ilk yarısının artı dakikalarında gelişen son atakta Yeni Milasspor gole çok yaklaştı. Abai’ye yapılan faul sonrasında kaleye ortalanan topu savunma kornere attı. Ahmet korneri kullandı Nuri savunmadan geldi topa kafayı vurdu kaleye gol olarak giden topu Levent son anda kurtararak beraberlik golüne engel oldu.

Yatağanspor’un son saniye atağında ceza sahası içinde Batuhan topu plase ile kaleye gönderdi top yine az farkla auta çıktı. İlk yarı 1-0 Yatağanspor’un galibiyeti ile tamamlandı.

Karşılaşmanın İkinci Yarısı…

Yeni Milasspor ikinci yarının hemen başında Mehmet Yavuz- Osman Ersöz değişikliği ile oyuna başladı. Daha sonra da Orçun oyundan çıktı yerine Bahri girdi.

Yapılan bu değişikliklerle olumlu bir hava yakalayan Yeni Milasspor geliştirdiği ilk atakta golü buldu. Ceza sahası üzerinde topla buluşan Bahri topu sert bir şutla kaleye gönderdi.. Top savunmaya çarparak kornere gitti. Osman korneri kullandı. Savunma tekrar topu ceza sahası dışına taşıdı topla buluşan Osman Ersöz korner çizgisi önünden yaptığı orta ile topla Bahri’yi buluşturdu. Ceza sahası içinde topa güzel bir kafa vuran Bahri Yeni Milasspor’un maçta beraberlik golünü attı. Dakika 60’ta skor 1-1 oldu.

Attığı golle umutlanan Yeni Milasspor sağlı sollu yaptığı ataklarla Yatağan savunmasını bunaltmaya başladı. Maçta dakika 75’te gelişen bir Yatağanspor atağında korner köşesinden atılan topla altı pasta buluşan Batuhan topu düzeltti kaleye baktı şutunu attı. Kaleci Metin uzandı ancak köşeye giden topa kurtaramadı ve Yatağanspor maçta 2-1 öne geçti.

Yatağanspor’un Batuhan ile bulduğu gol öncesinde top Batuhan’ın eline çarptı anacak tecrübeli birinci lig hakemi Ali Zağlı topun Batuhan’ın eline çarptığını görmedi.

Yeni Milasspor savunma oyuncuları Batuhan’ın altı pas içinde topla buluşarak topu düzeltmesine ve vurmasına müdahale etmekte gecikince Yatağanspor aradığı golü bulmuş oldu. Karşılaşmanın 5 dakikalık ek sürelerinde her iki takım neticeyi değiştirecek golü bulamayınca Yatağanspor karşılaşmadan 2-1 galip ayrılarak şampiyonluk yolunda Yeni Milasspor’un bir maç fazlası ile 6 puan önüne geçmiş ve avantaj elde etmiş oldu.

Maç sonrası önce sahada gerginlikler futbolcular arasında yaşandı. Sonrasında da bu gerginlik 2 takımın taraftarına yansıdı. Sahaya atılan taşlar ve pet şişeler eşliğinde Yeni Milasspor soyunma odasına giderken Yatağanspor’lu futbolcularda galibiyeti saha içinde kutlamaya devam ettiler.

Yeni Milasspor Takımında takım kaptanlarından Burak Çakır elindeki sakatlık nedeniyle maçın 18 kişilik kadrosuna alınmamıştı.

Karşılaşma öncesinde Yatağanspor Kulübü Başkanı Hasan Haşmet Işık Yatağansporlu taraftarlara yönelik sakinlik uyarı konuşması ve maç öncesindeki serenomide hakemlere takım kaptanlarına çiçek vermesi maçın en güzel görüntüleriydiler.

Related Articles

d1391c5b14123.gif