19 Mayıs Halk Oyunları Yarışmasıyla Kutlanacak

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü himayelerinde Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce 19 Mayıs kutlamaları kapsamında Online Halk Oyunları Solo Performans Yarışması düzenlenecek.

20200514_halkoyunlariilk_3dbce.jpg

Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, korona virüsü salgını nedeniyle 2020 Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı için herkesin evlerinden dijital olarak katılabileceği kutlama programı hazırladı.

Muğla 19 Mayıs Şenlikleri kapsamında düzenlen Online Halk Oyunları Solo Performans Yarışması kayıtları başladı. Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, korona virüsü salgını nedeniyle 2020 Gençlik Haftası için herkesin evlerinden dijital olarak katılabileceği kutlama programları hazırladı.

Hayatın her alanında olduğu gibi etkinlikler de dijitalleşme ve değişimle birlikte online ortamlara taşındı. Pandemi nedeniyle evden dışarı çıkamadığımız bugünlerde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama ve etkinliklerin büyük çoğunluğu online olarak gerçekleştirilecek. Muğla Gençlik ve Spor İl İl Müdürlüğü 19 Mayıs şenlikleri kapsamında online Halk Oyunları Solo Performans yarışması başlattı. Yarışma; Yıldızlar (Ortaokul), Gençler (Lise) ve Büyükler olmak üzere 3 kategoride gerçekleştirilecek.

2020 yılı Muğla Gençlik Haftası Online Türk Halk Oyunları Solo Performans Yarışmasına başvurularını 15 Mayıs tarihine kadar yapabilecek. Solo Oyunlar; Ege, Muğla, Aydın,  İzmir yöresi başta olmak üzere Halay, Bar, Horon, Zeybek, Karşılama, Kaşık, Teke, Kafkas oyun türlerinden her hangi birinden olacak, oynanan solo oyun bir kişi tarafından oynanacak ve “1”dakikadan az, “2” dakikadan fazla olmayacak şekilde olacak.

Gönderilen videolar, Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve THOF Muğla İl Temsilciliği koordinesinde, özel jüri ve halkoyu ile değerlendirilecek. Yarışma sonunda her kategoride ilk 3’e giren yarışmacılara çeşitli ödüller verilecek. Gönderilen eserler 15 Mayıs akşamı saat 21’den itibaren 19 Mayıs akşamına kadar her gece Menteşe Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Facebook ve İnstagram adreslerinden canlı olarak sunulacak. Yarışma sonuçları seçici kurul üyelerinin değerlendirip dereceye girenlerin belirlenmesinden sonra sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacak.

20200514_halkoyunlari_da4df.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif