Hububat hasadı başladı

İlimizin sahil bölgelerinde hububat hasadı başladı.

20200523_hububat_hasadiilk_28e51.jpg

21 Mayıs tarihinde, ülkemizin ve ilimizin stratejik ürünlerinden olan hububatta biçerdöver ve harman makineleri ile hasada başlandı.

Hasada katılan Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, hasattan sonra üreticilerle bir araya geldi. Müdür Saylak burada yaptığı konuşmada; “Pandemi süresince gördük ki bu ülkeyi kurtaracak üretimdir! Gıda tedariğinin devamlılığı ve sekteye uğramaması için üretime devam etmek zorundayız. Biz de İl Müdürlüğü olarak bu süreçte sürekli sahada üreticilerimiz ile beraberdik. Bugün burada da temel gıdalarımızın başında gelen unu, dolayısıyla ekmeği sofralarımızda eksik etmemek adına ürettiğimiz buğdayın hasadını gerçekleştirdik. İlimiz coğrafi avantajları nedeniyle birçok ürünün yetiştiği, ürün deseni oldukça zengin ve ülkemize de çok çeşitli ürünlerin tedariğini sağlayan bir konumdadır. Bu süreci üreterek ve üretmeye devam ederek daha bilinçli atlatacağımıza inanıyorum. Bu yolda bizden desteğini esirgemeyen Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek’e şükranlarımı sunuyorum. Üreticilerimize sesleniyorum; siz varsanız biz de varız! Ürününüz bol, kazancınız bereketli olsun” dedi.

Biçerdöver ve dane kaybı kontrolleri...

Hasattan sonra İl ve İlçe Müdürlüğünde görevli teknik personeller tarafından dane kaybı ve biçerdöver kontrolleri yapıldı.

20200523_hububat_hasadi_cca40.jpg

20200523_hububat_hasadi2_3eacd.jpg

20200523_hububat_hasadi1_a3749.jpg

Related Articles

d1391c5b14123.gif