Milas’ta günlerdir beklenen sağanak yağmur en sonunda 13 Kasım Pazartesi günü geldi. Kentte gün boyu etkili olan sağanak yağışta belli sokaklar ve özellikle çevre yolunda yine bilindik görüntüler oluştu.

NORMAL SAĞANAK YAĞIŞTA BİLE RESMEN DEREYE DÖNÜYOR

19 Mayıs Bulvarındaki çevre esnafı, yıllardır her sağanak yağışta benzer sorunları yaşadıklarını ifade ederek çevre yolu olarak kullanılan karayolunun adeta bir dereye döndüğünü belirterek; “Azıcık sağanak yağışta anında yol su ile doluyor ve dereye dönüşüyor. Yıllardır bir türlü bu sorundan kurtulamadık. Gerçekten mağduruz, iş yapamayacak hale geliyoruz.” dedi.

“KENDİ İMKÂNLARIMIZLA RÖGAR KAPAKLARINI AÇTIK YOKSA DAHA KÖTÜ OLACAKTI”

Sağanak yağışta ilgili kurumları aradıkları halde telefonların suratlarına kapatıldığını ifade eden esnaf; “İlgili kurumları kaç defa aradık, geleceğiz, bakacağız dediği halde gelmeyen de oldu. Telefonu suratımıza kapatan da oldu. Biz de dereye dönen yolun daha fazla tıkanmaması için kendi imkânlarımızla rögar kapaklarını açarak suyu tahliye ettik ve bu sayede daha zor durumda kalmadık” şeklindeki sözleri ile düşüncelerini paylaştı.

“KARAYOLLARI MI BELEDİYE Mİ ARTIK İLGİLİ KİMSE YILLARDIR SÜREN ÇİLEMİZE BİR SON VERSİN!”

Karayollarının belediyenin işi, belediyeninse karayollarının işi diyerek topu birbirine attığını ancak sonuç olarak kendilerinin mağdur olduğunu ifade eden esnaf; “İlgili her kimse artık lütfen bir yardımcı olsun. Bu çilemiz bir son bulsun. Kurumlar yüzünden biz rezil oluyoruz. Bildiğiniz rezillik yaşıyoruz” diye konuştu