Gençlik Kolları Başkanı Av. Umut Çakıcı oldu

Zafer Partisi Milas İlçe Teşkilatı, parti hizmet binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, Av. Umut Çakıcı’nın Gençlik Kolları Başkanı olarak atanmasını kamuoyuna duyurdu, diğer yandan da bundan böyle her ay düzenli olarak yapacakları aylık bilgilendirme toplantısının ilkini gerçekleştirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

Zafer Partisi Milas İlçe Hizmet Binası’nda gerçekleşen toplantıya; İlçe Başkanı Suat Yaşar, ilçe yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Kadın Çocuk ve Aile Politikalarından Sorumlu İlçe Başkanı Nihal Öktür katıldı.

Toplantıda ilk açıklamayı yapan Zafer Partisi Milas İlçe Başkanı Suat Yaşar, ülkenin genel durumunun yanı sıra yerel gündeme dair görüşlerini aktardı. İlçe Başkanı Yaşar; “Zafer Partisi olarak bundan böyle her ay düzenli bir şekilde basın toplantısı düzenleyerek projelerimiz hakkında siz basın mensupları aracılığıyla kamuoyunu bilgilendireceğiz.

Buradan Zafer Partisi Milas ilçe teşkilatı olarak hem iktidara, hem de MUSKİ'ye sesleniyoruz. İlçemizin mahallelerinden biri olan Kızılağaç’a içme suyu projesi 2023 yılı yatırım programına alındı mı? Eğer alınmadıysa almak için ne bekliyorsunuz? Oradaki insanlar yıllardır yaşadıkları susuzluktan kurtulmak için daha ne kadar bekleyecekler? Mahalle sakinleri 30 yıldır tankerle taşıdıkları su ile ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Vatandaşlarımıza bu yaşadıkları sıkıntı reva görülmemeli. Bu konuyu daha önce de gündeme getirdik, bundan böyle de getirmeye devam edeceğiz. Kızılağaç Mahalle sakinleri içmesuyuna kavuşana kadar da konunun takipçisi olacağız.

Malumunuz geçtiğimiz hafta okullarımız açıldı. İlçemizde, ilimizde ve ülkemiz genelinde milyonlarca evladımız okula başladılar. Buradan tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını, kazasız belasız atlatılmasını temenni ediyor, çocuklarımıza ve öğretmenlerimize başarılar diliyoruz. Bu eğitim-öğretim yılı döneminde de fedakarca çalışan öğretmenlerimize hak ettikleri ücret ve tüm sosyal haklarının verilmesini, ekonomik durumlarının düzeltilmesini talep ediyor, öğrencilerimizin de kötü alışkanlıklardan uzak tutulması için yetkililerin tüm önlemleri almasını bekliyoruz.

Ülkemizde enflasyonun % 150 olduğunu biliyoruz. Açıklanan enflasyon oranlarının gerçeği yansıtmadığını artık bütün toplum görüyor, biliyor. AK Parti iktidarında öğrencilerin kırtasiye malzemeleri, giyim ve servis ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan velilerimiz, 2023 seçimlerini bir şans olarak görüyor. Artık AK Parti iktidarından önümüzdeki ilk seçimde kurtulmak için gün sayıyor. Çünkü içinde bulunduğumuz durum, 20 senedir iktidarda olan AK Parti’nin eseridir.

Şu anda ülkemizde yaklaşık 13 milyon geçici sığınmacının bulunduğunu biliyoruz. Öncelikli olarak Türkiye bu sığınmacılardan kurtulmalıdır. Zafer Partisi demografik işgale ‘Anadolu Kalesi’ projesi ile son verecektir. Sığınmacı ve kaçaklar ülkemizdeki enflasyonun % 13 daha artmasının sebebidir.

2011-2022 yılları arasında sığınmacıların Türkiye’ye maliyeti 100 milyon doları geçmiştir. Her Türk vatandaşının cebinden sığınmacılar için 1300 dolar çıkmıştır. Zafer Partisi olarak 13 milyon sığınmacı ve kaçağı en geç 1 yıl içinde kendi topraklarına güvenli bir şekilde ve insani yollarla ‘Anadolu Kalesi’ projesi ile geri göndereceğiz.

Devlet Planlama Teşkilatını tekrar kuracak, Türkiye’nin planlı kalkınma dönemini yeniden başlatacağız. İlk hedefimiz 12 yıllık kısa vadeli kalkınma planını devreye koymaktır.

Kısaca başlıklar halinde diğer projelerden söz etmek gerekirse;

askeri sağlık sistemi tekrar kurulacak,

köy okulları yeniden açılacak,

4 bölge 4 deniz projesi ile sanayiyi yurt sathına yayacağız.

İstanbul'u 3D projesi ile yüksek teknolojinin merkezlerinden biri haline getireceğiz.

Türk tarımı tekrar Türkiye'yi besleyecek yeterliliğe kavuşacak. Çiftçilere alım garantisi verilecek.

Zafer Partisi’nin iktidarında Türkiye'deki tarım arazileri üzerindeki banka ve kredi hacizleri kaldıracaktır. Çiftinin üretim için aldığı krediler nedeniyle toprağının ve tarım makinelerinin haciz edilmesi uygulamasına derhal son verilecektir.

PKK, FETÖ gibi terör örgütleri ve bunların siyasi uzantıları ile mücadele, bugünden daha etkin bir yolla yapılacaktır. Zafer Partisi’nin uçurumdan önceki son şans olduğunu bir kez daha buradan hem Milaslı, hem de Muğlalı hemşehrilerimize siz basın mensupları aracılığıyla bir kez daha hatırlatıyoruz” diyerek konuşmasını tamamladı ve Gençlik Kolları Başkanlığına atanan Av. Umut Çakıcı’nın parti rozetini taktı.

Zafer Partisi Milas İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevine atanan Av. Umut Çakıcı, neden Zafer Partisi sorusuna, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nden bir bölüm okuyarak cevap verdi. Çakıcı yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bugün, burada Zafer Partisi Milas Gençlik Kolları Başkanı sıfatıyla sizlerle buluşmaktan şeref duyduğumu belirtmek isterim. Bu göreve beni uygun gördükleri için Sayın İlçe Başkanım Suat Yaşar’a, Yönetim Kuruluna ve Zafer Partisine gönül vermiş her bir dava arkadaşıma saygılarımı ve teşekkürlerimi sunarım.

Bugün Türk Gençleri, hayatın birçok alanında hak ettiği değeri ne yazık ki görememekte ve bu nedenle derin bir acı içinde yaşamaktadır. Genel olarak, 16 yılı aşkın eğitim sürecinde büyük bir özveriyle çalıştık, bize geleceğimizin güvencesi olarak gösterilen büyük sınavlarda her alanda başarımızı ispatladık. Üniversitelerde ve yüksekokullarda dirsek çürüterek gece ile gündüz ayrımını unuttuk. Mühendis olduk, öğretmen olduk, sanatçı ve zanaatkar olduk, hukukçu olduk, hekim olduk, siyaset bilimci olduk, veteriner olduk, tekniker – teknisyen ve daha niceleri olduk. Türk Gençliği olarak pek çok şey olduk ama bir tek “DEĞERLİ” olamadık. Büyük umutlar ve heyecanlarla akıttığımız onca ter ve gözyaşının karşılığında hayata atıldığımız ilk günden itibaren ne yazık ki hep hor görüldük. Hak ettiğimiz görevlere, işlere ve hayata ne yazık ki layık görülmedik. Neden mi? Çünkü biz liyakate inandık, emeklerimizin karşılığını bir gün mutlaka alacağımıza inandık. Ama maalesef olmadı, derin bir hayal kırıklığına uğradık.

Bugün, sahip olmayı umduğumuz değer, huzur ve yüksek refah seviyesinden çok uzakta olduğumuzu, üzülerek söylemek zorundayım. Şunun farkındayız ki; Türk Gençliği bu hayatı hak etmiyor. Türk Gençliği, kendi öz yurdunda öksüz, yetim kalıp yurt dışında; gurbet ellerde, niteliğinin altında işler aramayı hak etmiyor. Türk Gençliği bunu hak etmediği gibi, Türk Milleti de genç ve donanımlı beyin göçünü hak etmiyor!..

Türk Gençliği, atalarından aldığı kültürel mirasla ve kendi özverisiyle elde ettiği başarılarının karşılığında; yüksek bir refahı, mutluluğu ve huzuru hak ediyor.

İşte bu yüzden Türk Gençleri, derin bir acı içinde umudunu kaybetmenin eşiğine gelmiştir. Bu eşikte; bu karamsar ve puslu havada Türk Gençliği hayata tutunacak ve umutlarını yeşertecek bir umut ışığı aramaktadır.

İşte tam bu sebeple emin olunuz ki; içinden geçtiğimiz bu süreçte, Türk Gençliği; her gün Büyük Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini okumakta ve onun sözleriyle kendinde güç bulmaktadır.

Açık yüreklilikle söylemeliyim ki; Atatürk’ün şu sözleri her gün kulağımda çınlamaktadır:

‘Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk İstiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. (…)’

Bugün, ben bir Türk çocuğu olarak, bu sözlerin anlamını ve değerini çok daha iyi anlıyorum. Büyük Atatürk’ün bize; senin en kıymetli hazinendir dediği Türk cumhuriyetinin değerini bugün çok daha iyi anlıyorum. Çünkü Cumhuriyetin kuruluş felsefesinden uzaklaşıldığında nasıl bir hayatla karşı karşıya kalacağımızı görmüş olduk.

Doğrudan ifade etmek gerekir ki; asırlardır Türk yurdu olan vatanımız bugün sığınmacı ve kaçaklar sorunuyla karşı karşıyadır. Türk Milleti’nin demografik yapısı, stratejik göç mühendisliği ile tehdit altındadır. Bilinmektedir ki, bir devletin üç asli unsuru vardır: Toprak, Nüfus ve Egemenlik. Bu üç asli unsur bir devleti oluşturan birbirinden ayrılamaz unsurlardır. Bu unsurlardan birisi zarar gördüğü takdirde Devletin tümüyle zarar görmesi kaçınılmazdır. Dolayısıyla bugün Türk Milletinin nüfus yapısı tehdit altındaysa, Türkiye Cumhuriyetinin dirlik ve esenliği de büyük bir tehdit altında demektir.

Türk Gençliği bu sorunların farkındadır. Öyle ki, bu sorunu en çok hissedenler de yine Türk Gençleridir. Türk Gençleri, vatanına misafir olarak gelenler tarafından sokakta taciz ve tehdit edilmekte ve sıklıkla da şiddete maruz kalmaktadır. Türk Gençleri, hak ettiği değeri görmediği gibi bir de kendi öz yurdunda aşağılanmaktadır.

Bu sorunun beraberinde getirdiği ekonomik sorunlar da hepinizce malumdur. Tüm bunlarla birlikte; eğitim, sağlık, hukuk ve siyaset gibi toplumun yapı taşı olan alanlarda derin sorunlarla karşılaşan Türk Gençliğinin içi kan ağlamaktadır.

Tüm bu sorunların karşısında Türk Milleti ve Türk Gençliği, ne yazık ki yıllardır iki kutuplu bir siyasi yapının içinde sıkışıp kalmıştır. Bu sıkışıklığın içinde, güya gençlerin sorunlarını çözeceğini iddia eden sarı muhalefet partileri de aslında Türk Gençliğinin iradesini yansıtmamaktadır. Çünkü Türk Gençliği, sözde muhalefet eden utangaç siyasetçiler değil Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesini ve Türk çocuklarının haklarını gümbür gümbür savunan cesur siyasetçiler istemektedir.

İşte tam bu noktada Genel Başkanımız Sayın Ümit Özdağ’ın önderliğindeki Zafer Partisi, Türk Gençliğinin umut ışığı olarak karşımıza çıkmıştır.

Açık yüreklilikle söyleyeceğim ki; Ben hukukçu kimliğimin de etkisiyle eleştirel akla sahip bir Türk çocuğum.

Bugüne kadar ülke siyasetini ve siyaset bilimini yakından takip ettim. Ancak hiçbir siyasi partinin üyesi olmadım, çalışmalarına katılmadım. Çünkü mevcut siyasal düzen içerisindeki hiçbir görüşün inandırıcı olmadığını ve irademi yansıtmadığını düşünüyordum. Bununla birlikte bu şekilde düşünen biri olarak yalnız olmadığımı da biliyordum. Hatta bütün Türk Gençliğinin aynı kaygılara sahip olduğunun da farkındaydım. Şöyle ki; gençlerin, tabiri caizse “kötünün iyisi” şeklinde yaptığı yorumlara sıklıkla rastlıyorduk.

Sayın Genel Başkanımız Ümit Özdağ’ı akademisyen olması sebebiyle, yazdığı kitaplar ve makaleler üzerinden önceden beri takip ediyordum. 26 Ağustos 2021 tarihinde Zafer Partisini kurduğunu öğrendiğimde ise bunu heyecanla karşıladım. Uzun bir süre Sayın Genel Başkanımızı ve Zafer Partisini yakından takip ettim ve Parti programıyla politikaları üzerine etraflıca yaptığım değerlendirmeler sonucunda Zafer Partisi saflarına katılmaya karar verdim. Bu benim için bir ilkti. 26 yaşındayım ve hayatımda ilk kez bir siyasi partiyi bu kadar heyecanla karşıladım.

Zafer Partisi, bize mucizeler mi vadediyor? Zafer Partisi bize bedava iş, bedava kazanç mı vadediyor? Hayır!.. Zafer Partisi bize gerçekleri vadediyor.

Zafer Partisi, Türk Milletinin tehdit altında olan demografik yapısını kurtarmayı vadediyor.

Zafer Partisi, sayıları on üç milyonu aşan ve Türk Milletiyle sosyolojik olarak uyum sağlaması mümkün olmayan sığınmacı ve kaçakları topluma entegre etmeyi mi vadediyor? Hayır. Zafer Partisi bize misafir olarak gelenlerin, misafirliğinin bittiği için onları evlerine insani şartlarda göndermeyi vadediyor.

Zafer Partisi, Anadolu Kalesi Projesiyle, Anadolu’yu, Türk vatanını kontrolsüz göç dalgalarından korumayı vadediyor.

Zafer Partisi, sürdürülebilir planlı kalkınma modeliyle Türk ekonomisini, borç ve tüketim ekonomisinden, üretim ekonomisine çevirmeyi vadediyor. Bize kredilerle ve borçlarla sahte bir zenginlik değil, çalışarak ve üreterek kalkınmayı vadediyor. Zafer Partisi, az zamanda çok ve büyük işler yapmayı, yani çok çalışmayı vadediyor.

Zafer Partisi, dört bölge dört deniz projesiyle vatanın her karış toprağına sanayi kollarını yaymayı vadediyor.

Zafer Partisi, yakın zamanda büyük bir deprem riskiyle karşı karşıya olan İstanbul’u, deprem tehdidinden korumayı vadediyor.

Zafer Partisi; üniversite öğrencilerine insani şartlarda, tek kişilik odalarda rahatça yaşayıp çalışarak bilim üretebilecekleri devlet yurtları vadediyor.

Zafer Partisi, Türk Milletine Türk Devletini geri vermeyi vadediyor.

Kısacası Zafer Partisi, Türk Milletine çok çalışmayı ve bunun karşılığında refahı vadediyor!..

Değerli Basın Üyeleri;

Buradan sizlerin aracılığıyla, benim de bir parçası olmaktan şeref duyduğum Türk Gençliğine seslenmek istiyorum:

Genç arkadaşlarım, kardeşlerim!..

Gün; Ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Gençliğe Hitabesindeki çağrıya uyma günüdür. Gelin hep birlikte, Zafer Partisi saflarında atalarımızın bize miras bıraktığı bu kutlu Cumhuriyeti şahlandıralım. Gelin hep birlikte Türk Gençliği olarak hak ettiğimiz hayatı kazanalım. Atamızın söylediği üzere; umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Gelin birbirimize umut olalım!..

Zafer Partisine gelin,

Zafer Partisinde kimler var diye merak ediyorsanız, size şöyle söyleyeyim:

İlkokulda, en ön sırada çıkıp heyecanla andımızı okuyan çocuklar, bugün Zafer Partisinde siyaset yapıyorlar.

Ve haykırıyorlar:

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN!..

Saygılarımı, sevgilerimi ve teşekkürlerimi sunarım.”

Yapılan açıklamaların ardından kısa süreli Milas özelinde gerçekleşen sohbet ile basın toplantısı sona erdi.

23 Eyl 2022 - 14:03 Muğla/ Milas- Gündem

Muhabir  Gizem Kapusuzgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.Anket Türk Kahvenizi nasıl içersiniz?
Tüm anketler