İYİ Partililer Ören ve Çökertme'de seçim çalışmalarına devam etti

İYİ Parti Milas Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Çayırlı, partinin Milas İlçe Başkanı Gürsel İnce, belediye meclis üyesi adayları ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Milas’a bağlı Ören ve Çökertme Mahallelerinde yaklaşan seçim öncesinde çalışmalarını sürdürdü.

İYİ Partililer Ören ve Çökertme'de seçim çalışmalarına devam etti
İYİ Partililer Ören ve Çökertme'de seçim çalışmalarına devam etti
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Ören ve çevresindeki yerleşim alanlarının Milas’ın turizmdeki dünyaya açılan penceresi olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Çayırlı ve İlçe Başkanı İnce, genç, dinamik, liyakatli ve tecrübeli bir kadroyla yola çıktıklarını, bu ekiple Milas halkının hak ettiği hizmeti vereceklerini belirttiler.

Mahalle sakinleriyle Ören Mahallesi’nde esnaf ve vatandaşlarla görüşen, vatandaşın ve özellikle yaz aylarının dışında iş yapamayan bölge esnafının önümüzdeki 5 yılda nasıl bir yönetim beklentisi içinde olduğu ile ilgili fikirlerini, görüş ve önerilerini not alan İYİ Parti heyeti, işlerinin zor ancak çözümünün imkansız olmadığını vurgulayarak hizmetsizliğin bir kader değil; beceriksiz, liyakatsiz ve şeffaf olmayan bir yönetim anlayışının ürünü olduğunu söylediler.
"BİZ BU ANLAYIŞI ORTADAN KALDIRMAK İÇİN GÖREVE TALİBİZ"
İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Gürsel İnce, 25 Ekim 2017 tarihinde Genel Başkan Meral Akşener öncülüğünde kurulan İYİ Parti’nin, geride bırakılan genel ve yerel seçimlerde 80 milyonun sesi-soluğu olduğuna, ülkenin ve milletin dertlerine çare olmak için her yolu denediğini belirterek; “Geldiğimiz noktada milletimizin müreffeh bir ülkede barış içinde yaşamasını sağlamak adına kendi kadrolarıyla milletimizin karşına çıkma kararı verildi. Denenen ittifaklardan gerekli dersleri çıkardık ve sadece milletimizle ittifak ederek hizmet yolunda parti olarak vatandaşlarımızla el ele, gönül gönüle yürümeye karar verdik.
31 Mart’ta yeni bir 5 yılın geleceğini oylayacağız. Verilecek her oy bu 5 yılda nasıl bir yönetim istediğimizin kararı olacaktır. İYİ parti olarak bu yolda tek dayanağımız aziz milletimiz olacaktır.
Son 5 yılda Milas’ta bir ittifak kurduk. Yola çıkarken Milaslılara verdiğimiz sözlerin tutulması için her yolu denedik ancak gördük ki uyum içinde bir meclis çalışması olmazsa, meclis vatandaşın isteğini değil de, birilerinin arzu ve isteklerini yerine getirme gayreti içinde olduğunda sonuç, vatandaşın beklentisinden çok uzak bir noktaya geliyor.
Bakın bulunduğumuz Ören ve çevresindeki birçok mahallemiz, yaz-kış yani yıl 12 ay turizm yapılabilecek mahalleler. Bunun sağlanması için atılmış tek bir adım var mı? Elbette Muğla Büyükşehir ve Milas Belediyesi bölgeye bazı hizmetleri ulaştırmış ancak yapılan hizmetler rutin işlerden ibarettir. Bölgenin ekonomik kalkınmasına yarar sağlayacak, gençlerimizi istihdama katarak onlara gelecek hazırlayacak hiçbir adım yok.
Belediye Başkan aday adayımız Mehmet Çayırlı ve meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte uzun bir süredir önümüzdeki 5 yılın planlamasını yapıyoruz. Projelerimiz, neleri öncelikle olarak devreye alacağımızı, nasıl bir yönetim anlayışı ile kısa vadede insanımızı rahatlatacak, hangi çözümleri üreteceğimiz konusunda çalışıyoruz” diyerek, köy kahvehanesinde vatandaşlarla yaptığı sohbette; soğuk bir havada sıcak Ören ve Çökertme halkının kendilerine göstermiş olduğu misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.
İlçe Başkanı İnce’nin ardından kendisini ve beraberindeki belediye meclis üyesi adayları tanıtan Mehmet Çayırlı ise daha önceki çalışmalarda vurguladığı ‘Vatandaşımızı 2 kötü tercih arasında bırakmayarak 3’üncü kurtuluş yolu olarak’ yola çıktıklarını söyledi.
Başkan Aday Adayı Çayırlı, Milas’ın tüm kronik sorunlarını bildiklerini ve bunu çözüme kavuşturabilecek ekibe sahip olduklarını; genç, dinamik, liyakatli ve tecrübeli bir kadroyla bu sorunların üzerine giderek kısa zamanda kalıcı çözümler üreteceklerini belirterek; “Son 5 yılda sizlerden gelen talep ve istekler doğrultusunda bu sorunları ortadan kaldıracak çözüm projelerimiz hazır. Projelerimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bu projeler, bundan önceki yıllarda birçok adayın hazırladığı hayali projeler değil, ayağı yere basan projelerdir.
Mali ve personel disiplinini sağlayarak bu projeleri hayata geçireceğiz.
Temizlik bir slogan olarak kalmayacak, gerçek manada temiz bir Milas için ne gerekiyorsa yapılacak. Seçildiğimiz takdirde ‘tamam tamam… Hallederiz mantığı değil, verilen vaatlerin çözülmesi prensibiyle hareket edeceğiz.
"ZEYTİNCİLİK FAALİYETLERİ ÇOK DAHA İLERİ BİR NOKTAYA TAŞINACAK"
Zeytincilik faaliyetlerine ağırlık vererek vatandaşı bu konuda hem bilinçlendirme hem de destekleme konusunda yanında olacaklarını belirten Çayırlı kahvedeki kalabalığa, nasıl bir yönetim sergileyeceklerinin işaretlerini de verdi.
Çayırlı; “Zeytin ve zeytinyağımız ekonomik halkın ana geçim kaynağı olurken, sadece bu alana ağırlık vermeyeceğiz. Coğrafi işaretli zeytinimiz ve zeytinyağımız Milas’ımızın lokomotifi olacak ve ardına halıcılık, arıcılık, yöresel ürünlerimizi takarak Milas’ı yurt içinde ve yurt dışında gerektiği gibi temsil edecek.
Bu ürünlerin modern koşullarda üretilmesi adına ilgili kurumlarla işbirliği yapılarak, ortaklaşa projelerle vatandaşlarımıza destek olacak ve bu ürünlerin MİLASLAŞTIRILMASI için çaba harcayacağız.
Ticaret ve Sanayi Odamız son 10 yılda birçok ürünü markalaştırma konusunda ciddi bir emek verdi. Tüm hemşehrilerim adına emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz ve bu çalışmayı daha ileri bir noktaya taşımak için belediye olarak gereken katkıyı vereceğiz.
Projelerimizde ‘3T’ olarak adlandırdığımız TURİZM-TARİH ve TARIM konusunda tüm halkın ve yatırımcının yanında olacağız.
Bugün dünyanın en güzel koylarının bulunduğu Çökertme gibi bir değere sahibiz ancak turizm anlamında bu koyların Çökertme’ye bir katkısının olmadığını görüyoruz. Bu koylara gelen turistlerin Çökertme ekonomisine katkı sağlaması için gerekli tüm önlemleri sizlerle birlikte alacağız” dedi ve özellikle zeytincilikle ilgili söyleyecekleri olduğunu belirterek sözü Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Esendal Kozak’a bıraktı.
“Tarımsal faaliyetlerden herhangi bir şekilde uzaklaşılması, üreticiyi tarladan uzaklaştırmak, bu konuda yalnız bırakmak bu kente, hatta bu ülkeye yapılacak en büyük kötülüktür. Biz, şartlar ne olursa olsun üretmeliyiz, yerel yönetimler olarak üreticiye mutlaka destek vermeliyiz. Başkan adayımız Mehmet Çayırlı ve meclise aday arkadaşlarımızla özellikle zeytinciliği, bulunduğu noktadan nasıl daha ileriye taşır, özellikle küçük ölçekli zeytincilik yapan üreticiye hangi noktada destek oluruz, bunun çalışmasını yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konuda hazırlayacağımız projeyi vatandaşlarımızla paylaşacağız.
Ören ve özellikle kıyı şeridindeki mahalleler turizmle iç içe görünüyor. Bu alanda da bir hayli eksiklerimiz var. Belli bir planlama ile bu eksikler giderilebilir ancak önceliğimiz bölgedeki vatandaşın ana geçim kaynağı olan zeytinciliği mutlaka iyileştirmemiz olmalıdır. Ziraat Odası başkanlığımız, İlçe Tarım Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yapılacak çalışmalarla zeytin üreticisine gerekli desteği vermeli, daha da önemlisi üreticimizi tek bir çatı altında toplayarak daha fazla kazanç elde etmesini sağlamalıyız” diyen Meclis Üyesi Aday Adayı Kozak, seçilmeleri halinde önümüzdeki 5 yıl zeytinciliği çok farklı bir noktaya taşıyacaklarını söyledi.
ÇÖKERTME’YE HALK PLAJI
Ören’in ardından Çökertme Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Mehmet Çayırlı ve beraberindeki İYİ Parti heyeti, burada da vatandaşın talep ve isteklerini dinledi. Çayırlı; “Sadece yaz aylarında binlerce yerli ve yabancı turisti Ören ve Çökertme’ye çekecek cazibeyi yaratmamız gerek. Tüm sosyal donatıların yer aldığı bir halk plajı başta olmak üzere diğer atıl vaziyette bulunan plajların da canlandırılacak projelerle bölgenin bir turizm merkezi olmasını sağlayacağız.
Ören ve hemen çevresindeki mahallelerde eksikliği hissedilen çok amaçlı salonların kısa zamanda yapılması, gençlerin sporla ilgilenmesi için futbol sahası başta olmak üzere çeşitli spor alanlarını 5 yıllık süreçte planlı bir şekilde vatandaşın hizmetine sunacağız” diyerek Ören ve Çökertme’li seçmenden destek istedi.
İYİ Parti Meclis Üyesi Aday Adayı Mimar Şefika Nur Altunay ise Çökertme’nin bir turizm bölgesi olduğunu, doğaya zarar vermeden Çökertme Sahili’ndeki yapılaşmanın nasıl olması gerektiğini, bölgede bulunan eski evlerin restore edilerek turizme kazandırılması konusunda bilgi verirken, bir diğer Meclis Üyesi Aday Adayı Nebil Uçarsu ise kendisinin de Çökertmeli olmasından dolayı, belediye de halkının bir sesi olacağını söyledi.

14 Oca 2024 - 19:15 Muğla/ Milas- Siyasetgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.