Aday adayı Çayırlı: “Biz Milas’a dokunmak istiyoruz.”

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı ve 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde partisinin belediye başkanı aday adayı olan Mehmet Çayırlı, seçim kampanyası boyunca sahada olacak ‘çalışma grupları’ ve basın mensupları sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Aday adayı Çayırlı: “Biz Milas’a dokunmak istiyoruz.”
Aday adayı Çayırlı: “Biz Milas’a dokunmak istiyoruz.”
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Kahvaltıya İYİ Parti Milas Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Çayırlı, Milas İlçe Başkanı Gürsel İnce, belediye meclis üyeleri,  ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile gençlik politikaları üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Gerçekleşen Kahvaltı programında konuşan İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Gürsel İnce, önceki gün şehit düşen 9 vatan evladını rahmet, minnet ve şükranla andığını belirterek; “Bildiğiniz gibi önceki gün Pençe-Kilit Harekatında 9 kahraman Mehmetçiğimizi şehit verdik.

Öncelikle ülkemizin, milletimizin ve kederli ailelerinin başı sağolsun. Tabii ki böyle zamanlarda konuşmak, hele hele siyaset yapmanın yeri ve zamanı değildir. Bunu biliyoruz ancak bugünkü etkinliğimiz önceden planlandığı ve planlandığı için de iptal edilmesi mümkün olamadığı için gerçekleştirmek durumundaydık.

Her zaman söylüyorum. Ülke olarak zor bir coğrafyadayız. Bu coğrafyada olmanın bir bedeli var. Geçmişte atalarımız bu bedeli ödemişlerdi, bugün de kahraman askerlerimiz, güvenlik güçlerimiz hala daha bu coğrafyada yaşamanın bedelini bizler adına ödüyorlar. Bu olaylar üzerinden siyasi rant devşirmeye çalışanları bir kez daha kınıyoruz. İktidarından muhalefetine, terörü kınayamayan herkesi, askerimiz üzerinden, ülkemizin güvenliği üzerinden siyaset yapmaya çalışan herkesi şahsım ve partim adına kınıyorum.

MİLASLILAR ATIK BİR DEĞİŞİM İSTİYOR. BU DEĞİŞİM SADECE İSİMLE İLGİLİ BİR DEĞİŞİM DEĞİL.

Malumunuz önümüzde yerel bir seçim var ve hayat devam ediyor. Her seçim aslında bu ülkede yapılan yanlışların hesabını sorma zamanıdır. Sandık, bu yanlışların hesabını soracağımız ve iktidarların da bu hesabı vereceği yerdir.

Seçimlere 2,5 ay gibi yakın bir zaman kaldı. İYİ Parti olarak Milas’ta hazırlıklarımıza biz zaten devam ediyoruz. Belediye Başkan Aday Adaylığı konusunda 12 Ocak Cuma günü başvurular partimiz için sona erdi. Milas’ımızda tek aday adayımız, kurucu ilçe başkanımız, belediye meclis üyemiz Sayın Mehmet Çayırlı’dır. Bizler zaten teşkilat olarak bu yola çıkma düşüncemizi ve kararımızı vermiştik. Genel merkezimiz de önümüzdeki günlerde bunu resmileştirecektir diye düşünüyoruz.

Milas’ta, Milasların hak ettiği hizmeti ve hak ettiği belediyeciliği görmesi açısından İYİ belediyecilikle tanıştırmak istiyoruz. Tüm kadrolarımızla bu konuda hazırız. Meclis üyesi adaylarımız da hazır. Önümüzdeki günlerde kamuoyu ile ve basın mensuplarımızla projelerimizi de paylaşacağız.

MİLAS HALKININ İSTEDİĞİ PROFİLDE BİR ADAYLA KARŞISINA ÇIKTIK

Son 25-30 yıldır Milas’ın hak etmediği bir noktada olduğunu, hiçbir gelişim kaydedemediğini, gittiğimiz bütün yerlerde vatandaşımız da açıkça dile getiriyor. Son 10 günde esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın arasında seçim çalışmaları kapsamında onlarla beraberiz. Gördüğümüz tablo çok rahatlıkla söyleyebilirim ki bahsettiğim insanların yüzde 80-85’i çok açık ve net bir şekilde değişim istiyor. Bu değişim sadece ismin değişmesi değildir. Bu değişim bir zihniyet değişimidir. Baktığınız zaman artık bütün Milas kamuoyu yerelde hizmet alamadığını, Milas’ın birçok ilçeden ve hatta birçok beldeden daha geri kalmış konumda olduğunu bize aktarıyor.

Bizler de vatandaşımıza genel merkezimizin aldığı karar doğrultusunda yeni bir alternatif ve yeni bir seçenek sunuyoruz. Biz İYİ Parti olarak buradayız ve Milas’ımıza hizmet etmek istiyoruz.

Daha önceki toplantılarda çeşitli kere basınla da paylaştım. Halkı nasıl bir başkan ve yönetim anlayışı istiyor diye dile getirdim. Vatandaşlarımızın; şeffaf, hesap verebilir, dürüst ve çalışkan bir belediye başkanı istediğini her zaman dile getirdim. Çalmadan, çırpmadan, yandaşını zengin etmeden, Milas’ın vergisi ve parasıyla Milas’a hak ettiği hizmeti yapacak bir belediye başkanı istediğini her daim, her ortamda vurguladım.

Bizler de bugün Milas halkının önüne aradığı ve istediği profilde; dürüst, ahlaklı, çalışkan ve her kuruşun hesabını verecek şeffaf bir belediye başkan adayı ile çıkıyoruz. Artık Milas makus tarihini yenecek ve Cumhuriyetimizin 2’nci yüzyılına yakışır yeni bir belediyecilik anlayışı ile 1 Nisan sabahından itibaren kavuşacaktır” diyerek, düzenlenen kahvaltı etkinliğine katılanlara teşekkür ederek sözü, partinin Milas Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Çayırlı’ya bıraktı.

Başkan Aday Adayı Çayırlı da konuşmasına, Pençe-Kilit Harekatında şehit düşen 9 askerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifa ve ailelerine sabır dileğini belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

VATANDAŞTAN 31 MART’TA İKTİDARA BİR MEKTUP YAZMASINI İSTİYORUZ.

“Malum önümüzde bir yerel seçim var. Seçim çalışmalarına başlarken oluşturulan çalışma gruplarıyla bir kaynaşma kahvaltısında bir arada olmak istedik. Bu etkinliği düzenleyen ilçe başkanım ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyorum.

Ne hikmetse her seçim döneminde bu terör olayları hortluyor ve maalesef gencecik evlatlarımızı şehit veriyoruz. Bu seçim döneminde de yine operasyonlar, yine bir algı yönetimi başladı. Hatırlayın 14 Mayıs’ta yapılan genel seçimler öncesinde böyle operasyonlar yine ülkenin gündemindeydi. Maalesef bir siyasi operasyona insanlarımız kurban ediliyor. Bunu üzülerek ifade etmek istiyorum.

Önümüzdeki seçimler aslında bir yerel seçim ancak bizim bakış açımız bu seçimlere bir yerel seçim olarak bakmamamız gerektiği noktasındadır. Ani bu yerel seçimleri bir genel seçim olarak da düşünmek gerekiyor. Ülkenin gidişatına baktığımız zaman da son 15-20 günden bu yana ilçe teşkilatımızla birlikte sahalardayız. İnanın karşılaştığımız her insan isyan ediyor. Emeklisi, çalışanı, esnafı isyan ediyor. Hayat pahalılığı, geçim zorluğu vatandaşın birinci gündemi halinde. Her ne kadar 31 Mart’taki seçimlerin bir yerel seçim olduğunu söylesek de hayat pahalılığı, yüksek enflasyondan muzdarip olduğunu belirten vatandaşa, 31 Mart’ta iktidara bir mektup yazın diyoruz. Bu mektup sandıkta vereceğiniz oylar olsun diyoruz. Şikayetinizi dile getireceğiniz bu mektup, oylarınızla iktidara ulaşsın diyoruz ama iktidarın bu mektubu da okumayacağını biliyoruz. Çünkü gözleri kibirden hiçbir şeyi görmüyor. Vatandaşın yaşadığı hiçbir şey onların umurunda değil. Vatandaşın derdini tamamen unutmuş durumdalar. Her şeye rağmen 31 Mart’ta vereceğiniz oylarla niyetinizi, halinizi ortaya koyarsanız belki iktidar kendisine bir çekidüzen verir, sesinizi duyar.

5 yıl önce yerelde bir ittifak yaptık. Süreç içerisinde olumlu veya olumsuz şeyler yaşasak da bizler ‘kol kırılır yen içinde kalır’ düşüncesiyle yaşadıklarımızı çok fazla dile getirmedik. İsteklerimizin birçoğu olmasa dahi uyum içerisinde çalışmaya çalıştık. Ancak baktık ki bu gidişat yanlış, yani ittifaklarla olmuyor. Bu nedenle hemşehrilerimizin karşısına hür ve müstakil olarak çıkma kararı aldık.

Yiğidi öldür fakat hakkını inkar etme diye bir söz vardır. Muhammet başkan bazı önerilerimizi dikkate alarak uyguladı. Dikkate almadıklarını ise biz sineye çektik. Tüm bunları bir kenara bırakarak önümüzdeki seçimlere odaklanıyoruz. Bugün burada çalışma grubunu oluşturacak arkadaşlarımız var ancak buradaki gruplara mahalle temsilcilerimiz de katılacak ve geniş çaplı çalışma gruplarıyla sahada olacağız.

Biz bu konuda deneyimliyiz. Daha önceki seçimlerde en az üç grupla bir günde 9-10 mahallemizde çalışma yaptık, yine yaparız. Biliyoruz ki bu yol zorlu bir yol. Yeri gelecek ıslanacağız. Yeri gelecek üşüyeceğiz. Çamura saplanacağız. Aç ve uykusuz kalacağız. Ailemizden, sevdiklerimizden, işimizden fedakarlık yapacağız. Sonunda Milas’a ve Milaslılara hizmet etme düşüncemizi gerçekleştirdiğimiz de tüm bu sıkıntıları unutacak, oy verdi veya vermedi ayırımı yapmaksızın halkımızla birlikte bu kentin geleceğini şekillendirecek; yaşanabilir, huzurlu, sorunları en aza indirilmiş bir kentte birlikte yaşamanın mutluluğunu yaşayacağız.

İLÇEMİZ BÜYÜDÜ… SOKAK VE CADDELERİMİZ ARTTI ANCAK HİZMET NOKTASINDA ÇOK GERİLERDEYİZ.

Geçmişte Ünal Çetin ve Ali Doğan Serçek döneminin dışında son 30 yılda Cumhuriyet Halk Partili adayların yönettiği bir Milas gerçeği var. İsimler değişmiş ancak zihniyet değişmemiş. Başka ilçelere baktığımızda Milas’ın çok geride kaldığını görüyoruz. Milas’ın bunu hak etmediğini düşünüyorum. Dün akşam Kayserili dostlarımı misafir etmiştim. Onların bir tespitini sizlerle paylaşmak istiyorum: ‘Neden Milas’ta böyle bir anlayış var? Hizmet mi almak istemiyorlar? Alamadıklarını görmüyorlar mı?’ dediler.

Seçmen profiline baktığımız da ‘Ceketimizi assak kazanırız’ anlayışında olanlar ne yazık ki son 30-35 yılda bu şehre hiçbir şey kazandıramadı. Emin olun artık bu düşünce geçerliliğini yitirmiş durumda. Artık Milas’ın, CHP’nin kalesi olduğu düşüncesi yerini, artık bu zihniyet değişmeli diyor. İlçemiz büyüdü ama bina sayısı açısından büyüdü. Sokak ve caddelerimizin sayısı arttı ancak hizmet noktasında çok gerilerdeyiz. Dün sanayi sitesindeydim. Her taraf pislik içerisinde... Bir yağmur yağdığında Sodra Dağı’ndan gelen çamur sanayinin içinde. Oysa bu kent 2014 yılında altyapısını yapmış bir kenttir. Demek ki oda düzgün yapılmamış.

BİZ MİLAS’A DOKUNMAK İSTİYORUZ.

Üreten belediyecilik anlayışıyla biz Milas’a dokunmak istiyoruz. İstihdam, üretim ve hizmet anlamında değişik bir bakış açısıyla bu kenti yönetmek istiyoruz. Hayali projelerle vatandaşın karşısına çıkmayacağız. Vatandaşın cebinde parası yok. Geçim sıkıntısı çekiyor. Siz teleferik projesiyle halkın karşısına çıkıyorsunuz. Bunun vatandaşın gözünde hiçbir değeri yok. Dolayısıyla gerçekçi, kaynağı oluşturulmuş, ayağı yere sağlam basan projelerle halkımızın karşısına çıkacağız.

Çok net ifade etmem gerekirse biz vatandaşımıza balık vermeyi düşünmüyoruz. Vatandaşımıza balık tutmasını öğreteceğiz. Yani hazırcı bir toplum değil, üreten bir toplum olarak birlikte bu kente hizmet etme düşüncesindeyiz.

Eğer kazandığım taktirde Milas’ın sokaklarında ve belediyenin içinde benim fotoğraflarımı değil, yaptıklarımızın fotoğraflarını göreceksiniz.”

Yapılan konuşmaların ardından birlikte yapılan kahvaltı ve sohbetin ardından etkinlik, günün anısına çekilen fotoğrafla son buldu.

15 Oca 2024 - 10:04 Muğla/ Milas- Siyaset

Mahreç  Gizem Kapusuzgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.