Aday Topuz, basın mensuplarıyla buluştu

CHP Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz, Mylasa 48 adlı işletmede düzenlediği basın toplantısıyla projelerini paylaştı. Meclis üyesi adaylarından bazılarının da katıldığı toplantıda Başkan Adayı Topuz; “İlk olarak vatandaşın bizden acil çözümünü beklediği sorunları ortadan kaldıracak projeleri uygulamaya, sonrasında sırasıyla diğer projeleri hayata geçirerek Milaslı hemşehrilerimizin sorunsuz, en azından daha az sorunu olan bir kentte yaşamalarını sağlayacağız” dedi.

Aday Topuz, basın mensuplarıyla buluştu
Aday Topuz, basın mensuplarıyla buluştu
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz, önümüzdeki 5 yılda uygulayacağı projeleri basın aracılığıyla kamuoyu ile paylaştığı toplantının başlangıcında; “İlçemizde, ilimizde olduğu gibi ülkemizde, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçime sayılı günler kaldı. Bu yerel seçim sürecinde çalışmalarımıza öncelikle kırsal kesimden başlayarak merkeze doğru çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz.
Bu süreçte yapacağımız çalışmaları, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda yürütüyoruz. Vatandaşlarımızın da seçim atmosferine girdiğini görüyoruz. Her gittiğimiz mahallede, o mahallenin sorunlarının çözümü ile ilgili bizlere de oldukça büyük bir görev düştüğünü söylemek istiyorum.
Vatandaşımızın samimi duygularını, davranışlarını her gittiğimiz mahallede görüyoruz. Onların bizlere olan bu güveni ve teveccühü de bizleri mutlu ediyor ve çalışmalarımızı bir kat daha hızlandırıyor.
Bu çerçevede hem Milas merkez, hem de mahallelerimize dönük önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaları yani projelerimizi hazırlamış vaziyetteyiz. Elbette bu projeler önümüzdeki dönem için bize ışık tutacak, başlangıçta yapılacak çalışmalar. Doğal olarak zaman içerisinde yeni ihtiyaçlar ortaya çıkacaktır ve bizler de o ihtiyacın karşılanmasını sağlayacak çalışmanın ve gayretin içinde olacağız.
Geçmiş dönemlerden elde ettiğimiz deneyimle önümüzdeki dönem önem vereceğimiz projelerin başında, gençlere dönük proje yer alıyor. Günümüz koşullarında gençliğin, ihtiyaçları gelişen dünya konjektörüne paralel olarak giderken, bizler de bu anlamda gençleri görmezlikten gelemeyiz. Onların bugün en büyük istekleri, sosyal aktiviteleri yapacağı, spor yapabileceği, bilgiye ulaşma noktasında ihtiyaç duyulan internet gibi ihtiyaçlardır. Bizim de hazırladığımız bu projenin içeriğinde bu noktaları dikkate aldık. Bununla birlikte gençlerin en önemli isteği ise, istihdam edilmeleri… Bu konuda da Milas Belediyesi olarak tüm olanakları değerlendirecek ve gençlere iş olanağı sağlayacağız” dedi ve projelerin görsel olarak izlenmesinin ardından toplantıya katılan basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
BOZULAN YOL VE KALDIRIMLAR ACİL OLARAK DÜZELTİLECEK
Başkan Adayı Topuz, doğalgaz, Telekom gibi kurumların çalışmaları sonrası kent merkezindeki birçok cadde ve sokakta yol ve kaldırımların bozulduğuna dikkat çekerek; “Vatandaşlarımızdan bu konuda çok ciddi şikayetler alıyoruz. Göreve gelir gelmez ilk iş olarak bozulan yol ve kaldırımları düzeltip, üst yapı çalışmalarını tamamlayacağız” dedi.
KIRSALA TARIMSAL DESTEK…
“Pandemi sürecinde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tarımsal üretimin önemi ortaya çıktı. Bu nedenle kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın tarım ve hayvancılık faaliyetlerinden uzaklaştırmamak adına belediye olarak üreticilerimize gereken desteği sağlayacağız. Belediye olarak başlatılan yerli tohum desteğini de arttırarak sürdüreceğiz. Böylelikle sadece yaşlı kesimin değil, gençleri de tarım ve hayvancılığa teşvik ederek, kırsaldan kente göçün önüne geçecek, kırsal mahallelerde yürütülecek çalışmalarla o yöreye de hizmetleri ulaştıracağız.”
MİLAS’I KÜLTÜR BAŞKENTİ YAPMAYA KARARLIYIZ.
“5 bin yıllık tarih ve kültürün önemli izlerini taşıyan Milas, iki farklı medeniyete başkentlik yapmış bir şehirdir. Dolayısıyla sahip olduğumuz bu mirasa sahip çıkacak, gereken değeri verecek ve gelece kuşakların da bu mirası tanımalarını sağlayacağız. Özellikle kıyı turizminin yanı sıra kültür turizmini de öne çıkarmak suretiyle yılın 12 ayında bölgemize yerli ve yabancı turistin gelmesini sağlayacağız. Şunu açıkça söylemeliyim ki Milas’ı, kültür başkenti yapmaya kararlıyız. Bu doğrultuda projemiz de hazır.”
MODERN BİR PAZARYERİ VE OTOPARK SÖZÜ…
“Milas’ın en önemli sorunlarından biri, artan trafik yoğunluğu nedeniyle otopark sorunudur. Bunu acil olarak çözmemiz gerekiyor. Bu sorunu en aza indirecek projemiz de, en kısa zamanda uygulamaya geçireceğimiz projelerin başında geliyor. Bununla birlikte mevcut pazaryeri artık ihtiyaca cevap vermiyor. Bu konuda hazırladığımız yeni pazaryeri projemizle modern bir pazaryerine kavuşacağız.”
YENİ FUAR ALANI ŞART…
“Bu sene 15’ncisini düzenleyeceğimiz Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı, toplumun büyük ölçüde desteğini almış durumda. Ancak kurulduğu alan Milas’a yakışmıyor. Dolayısıyla mutlaka ilçeye yeni ve modern bir fuar alanı kazandırılması gerekiyor. Havalimanına yakın, Güllük, Güvercinlik, Bodrum gibi otellerin ve konaklama tesislerinin yoğun olduğu bölgede olması büyük bir avantaj olacaktır. Bunun için Milas Belediyesi olarak ilgili kurumlarla ortak bir çalışma yürütecek ve mutlaka modern bir fuar alanını Milas’a kazandıracağız.”
MEVCUT SANAYİ SİTESİ YETERSİZ, YENİ SANAYİ SİTESİ VE SOSYAL KONUT ALANLARI…
“İlçe merkezindeki mevcut sanayi sitesinin yetersiz olduğu bir gerçek... 50 m2’lik bir işyerinde kamyon tamir edilmeye çalışılıyor. Kamyonun sığmadığı bir işyerinde tamir işinin yapılması mümkün değil. Öte yandan çevredeki konutlar da sanayi sitesinde farklı sorunlara neden oluyor. Doğal olarak yeni bir sanayi alanı belirlenerek, vatandaşımızın da görüşleri alınarak sanayi sitemizi taşımamız gerekiyor.
Geçen yıl meydana gelen deprem sonrası ilçemiz ciddi oranda göç aldı. Ülkenin ekonomik şartları da özellikle kira fiyatlarının yükselmesine, vatandaşın bu konuda mağduriyet yaşamasına yol açtı. Elbette belediye olarak yeni konutlar yapamayız ancak diğer kurumlarla işbirliği yaparak yeni sosyal konutlar oluşturabiliriz.”
NAKDİ YARDIMDAN ÖTE FARKLI DESTEK YAPILABİLİR
“Emekli vatandaşların geçim sıkıntısı yaşadığını; barınma, gıda, yakacak, eğitim ve ulaşım konusunda sorun yaşadığını biliyoruz. Bu konuda belki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza nakdi yardım yapamayız ancak gıda, ulaşım başta olmak üzere farklı yardımlar yaparak, onlara destek olabiliriz. İşte Yaşlı Bakım ve Huzurevi projemiz de bu konuda önemli bir sorunu çözecektir.”
GEREKİRSE HALK EKMEK TESİSİNİ DEVREYE SOKARIZ.
“Yoksul ve dar gelirli vatandaşlarımız, emeklilerimiz ucuz ekmek ve ucuz et kuyruğunda adeta çile çekiyor. Bildiğiniz gibi yıllardır atıl durumda bırakılmış bir halk ekmek tesisimiz var. Öncelikle fırıncılarımızla görüşecek ve bir çözüm yolu arayacağız. Olumlu yanıt alamazsak tesisteki makine ve ekipmanları yenileyerek vatandaşımızın ucuz ekmeğe ulaşmasını sağlarız.
Öte yandan geçmişte belediyemize ait tanzim satış mağazamız vardı. Ne yazık ki o da kapatıldı. Ancak yeni bir tanzim mağazası için önelcikle bir altyapı çalışması yapılması gerekiyor. Yani hemen açılacak ve vatandaşa hizmet vermeye başlayacak bir proje değil. Üzerinde çalışılması gereken bir konu...”
CHP Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz, hem projelerini detaylı anlattı, hem de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Etkinlik, birlikte çekilen fotoğrafla son buldu.

08 Mar 2024 - 10:00 Muğla/ Milas- Gündem

Mahreç  Gizem Kapusuzgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haber Milas Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haber Milas hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Haber Milas editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haber Milas değil haberi geçen ajanstır.

01

Ekrem - Anlatılan projeler gerçekleşirse Milas’ın ana sorunlarından çoğu çözülmüş olur. Ayrıca çevre yolu trafik yoğunluğunu azaltmak için ilgili bakanlık ve kamu kuruluşları ile koordineli çalışarak çözüm yollarının aranması da faydalı olur diye değerlendiriyorum.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 08 Mart 12:02